Жорстокі умови в Будинку дитини Миколаєва: відповідь Департаменту охорони здоров'я після звіту Омбудсмена

Коментарi:

Миколаївський облздоров прокоментував інформацію Омбудсмена про утримання дітей у Будинку дитини

Департамент охорони здоров'я Миколаївської області відреагував на інформацію, поширену Офісом Омбудсмена, про можливі порушення у Миколаївському Будинку дитини.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

В облздорові заявили, що ситуація потребує детального вивчення, і вже створено спеціальну комісію для перевірки викладених у звіті даних. Водночас в установі наголошують, що надають дітям усю необхідну допомогу у повному обсязі, відповідно до медичних стандартів (що суперечить інформації Омбудсмена).

Створено комісію для перевірки

У зв'язку з публікацією звіту моніторингової групи Офісу Омбудсмена Управління охорони здоров'я Миколаївської обласної військової адміністрації сформувало комісію, яка ретельно вивчить усі обставини. До складу комісії увійшли профільні експерти, які проведуть аналіз поданих у звіті даних та оцінять відповідність дій персоналу чинним медичним та правовим нормам.

За підсумками перевірки будуть прийняті відповідні рішення, за необхідності застосовано дисциплінарні заходи, а також забезпечено додаткові заходи щодо усунення можливих порушень. Облздрав тримає ситуацію під контролем та пообіцяв інформувати громадськість про результати перевірки у рамках чинного законодавства.

І вважає за потрібне вказати, що

Реабілітація дітей: офіційні дані

За інформацією департаменту, у січні-лютому 2025 року реабілітаційну допомогу в установі отримали 124 дитини, з них 7 перебувають на повному державному забезпеченні. Фахівці центру надають комплексну допомогу дітям, спрямовану на покращення стану здоров'я, соціалізацію та розвиток з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини.

Фіксація дітей під час годування: медичні поради

Щодо інформації про фіксацію дітей під час їди, в облздорові пояснили, що такі заходи вживалися виключно за медичними показаннями. Це необхідно для забезпечення безпеки дітей з особливостями розвитку та вродженими патологіями, а також для запобігання аспірації (попадання їжі в дихальні шляхи). Фахівці 4-го рівня дали чіткі рекомендації щодо таких медичних маніпуляцій, яких було дотримано.

Бюджет установи

Також у соцмережах з'явилася інформація про бюджет установи у розмірі 23 млн. грн. Однак у департаменті охорони здоров'я уточнили, що згідно з постановою Кабміну №120 від 2025 року на установу виділено субвенцію у розмірі 6,2 млн грн. Додатково місцевий бюджет фінансує оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Перевірка інформації Омбудсмена

Член моніторингової групи Офісу омбудсмена адвокат Інна Мірошниченко розповіла, як проходила громадська перевірка Миколаївського обласного будинку дитини.

У Миколаївському будинку дитини діє кабінет фізіотерапії та реабілітації, проте дитбудинкам там, за словами адвоката, послуг не надають. "У журналах за останні півроку не було жодного дитбудинку. Тільки приватні клієнти, діти з батьками", – розповідає адвокат. Ймовірно, тому команді омбудсмена відмовлялися надавати журнали з реабілітації, запевняючи, що "це особисті записи".

Біля будинку дитини офіційно немає укриття, хоча щось схоже на нього все ж таки організували у підвалі. Проте, зазначає член моніторингової групи Офісу омбудсмена, під час тривоги дітей сюди не спускають.

За словами адвоката, в установі є чимало інших проблем. Наприклад, із санітарією – там чимало тарганів, а замість індивідуальної білизни – загальна (розкладена по поличках для дівчаток та хлопчиків). При цьому складські приміщення "забиті" гуманітаркою.

Інші новини