Епідсезон 2025: миколаївці страждають від агресивних вірусів грипу з небезпечними ускладненнями

Коментарi:

Епідемічна ситуація в Миколаєві: зростання захворюваності на грип та ГРВІ

У Миколаєві продовжує зберігатися високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ. За останній тиждень інфекцію підхопили 2757 людей, 79 пацієнтів було госпіталізовано.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

До Центру лікування інфекційних захворювань на базі Міської лікарні №5 госпіталізовано 35 хворих, серед яких шість вагітних жінок та велика кількість молодих людей. З початку року в центрі пролікували 219 пацієнтів із респіраторними захворюваннями.

Цей епідемічний сезон виявився важчим за попередній.

Лікарі відзначають значне збільшення числа хворих на грип, а також зростання тяжких випадків, у тому числі викликаних вірусом грипу B. На початку року переважав грип A, проте наразі він поступився місцем більш агресивним штамам. COVID-19, який ще недавно був серйозною загрозою, практично зник із обігу, поступившись місцем новим вірусам.

Серед пацієнтів інфекційного центру багато молодих людей, зокрема військовослужбовці. Також за сезон тут уже пролікували 23 вагітні жінки.

Літні пацієнти часто надходять з ускладненнями хронічних захворювань серця та легень, спричинених вірусною інфекцією.

Медики відзначають, що характерним для цього сезону став розвиток бронхообструктивних ускладнень, болісного кашлю, задишки за нормального рівня кисню в крові, а також вираженої слабкості та інтоксикації. Часто спостерігаються нудота та блювання.

Основною причиною тяжкого перебігу хвороби залишається пізнє звернення за медичною допомогою. Багато пацієнтів спочатку намагаються лікуватися самостійно, у тому числі безконтрольно приймаючи антибіотики, які є неефективними проти вірусів. В результаті вони потрапляють до лікарні вже із двосторонньою пневмонією. Лікарі наголошують: при появі перших симптомів – особливо у людей із груп ризику – необхідно звертатися до фахівця у перший день захворювання.

Незважаючи на широку доступність вакцин, більшість госпіталізованих не були щеплені від грипу. Лікарі нагадують, що вакцинація не гарантує 100% захисту від зараження, але значно знижує ймовірність тяжкого перебігу хвороби та ускладнень.

Важливу роль лікуванні грає своєчасний прийом противірусних препаратів. Озельтамівір, основний препарат проти грипу, найбільш ефективний у перші 1-2 дні хвороби. Пізніше його дія слабшає, але він все ж таки призначається, оскільки вірус може залишатися в організмі до десяти днів.

Медики застерігають від поширених помилок при лікуванні: антибіотики не допомагають при вірусних інфекціях та можуть завдати шкоди, якщо їх приймати без призначення лікаря. Крім того, хворі не повинні відвідувати роботу, школу або дитячий садок, щоб не наражати на небезпеку оточуючих. Якщо вихід із будинку неминучий, необхідно носити медичну маску.

***

Центр лікування інфекційних захворювань у Міській лікарні №5 працює з грудня 2020 року. Він був збудований у розпал пандемії COVID-19 з нуля та відповідає сучасним стандартам. Центр розрахований на 30 ліжок, з можливістю розширення до 60, включаючи палати інтенсивної терапії. Усі бокси оснащені індивідуальними виходами надвір, що знижує ризик перехресного зараження. Кожне місце забезпечене подачею кисню, в палатах є санвузли та інгаляційне обладнання. В установі створено умови для маломобільних пацієнтів, передбачено безконтактну подачу їжі.

Протягом минулого року тут пройшли лікування 907 пацієнтів, із них 298 військовослужбовців. Серед поширених діагнозів – COVID-19, кишкові інфекції, бронхіти, пневмонії та ГРВІ.

Епідемічна ситуація у Миколаєві залишається складною, тому медики закликають населення не нехтувати профілактикою, звертатися до лікарів за перших симптомів та не займатися самолікуванням.

Інші новини