У Миколаєві стартував проєкт Міжнародної організації праці за опіки Уряду Данії та Української асоціації центрів підтримки бізнесу

Коментарi:

Як відновити ринок праці на Миколаївщині

Сьогодні в Миколаєві в присутності міжнародних партнерів, представників влади, керівників державних установ, громадськості, бізнесу і медіа офіційно стартував проєкт «Сприяння створенню робочих місць у Миколаєві та розвитку соціального діалогу».

Ця знакова подія для прифронтової Миколаївщини – ще один крок до відновлення її економіки. Офіс Міжнародної організації праці в Україні, який координує ці проєкти, вперше реалізовуватиме їх на півдні – в Миколаївській та Одеській областях. На цьому наголосила директорка українського офісу Міжнародної організації праці (МОП) Аїда Ліндмаєр на урочистому відкритті проєкту.

Сміливі люди

Про базові принципи розповіли поважні гості. Проєкт розрахований на два роки і його бюджет для двох областей складає 310 тисяч доларів. Гроші надає Уряд Данії. Виконавчий партнер у Миколаївській області – Українська асоціація центрів підтримки бізнесу.

Заступник регіонального директора МОП з питань Європи та Центральній Азії Еммануель Жульєн та старший технічний радник проєкту Джемал Ходжіч розповіли, що вивчати ситуацію в регіоні почали півтора роки тому. Підготували відповідну базу. Нинішні заходи, на їхню думку, повинні поліпшити ринок праці.

«Ми намагаємося підтримати тих, хто хоче нині розпочати бізнес. Вважаю, що це сміливі люди», – наголосив Джемал Ходжіч.

Керівник данської програми відновлення Миколаєва Якоб Торрільд Хансен оприлюднив ключовий момент проєкту: «України йде шляхом до Євросоюзу. Тому норми і правила ринку праці повинні співпадати з тими, що діють в країнах єврозони».

Ринок праці: на одну вакансію – чотири претенденти

На відкритті проєкту та під час дискусій директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько розповів про ситуацію в регіоні. Вона складна. Якщо до війни було 20 тисяч вакансій, то зараз – 8700. На одне місце – чотири кандидати. А в Баштанському районі, з його деокупованими територіями, нині на одне місце претендує в середньому 43 безробітних.

«За такої ситуації важлива роль центрів зайнятості. Ми проводимо профнавчання під конкретне замовлення у закладах освіти та безпосередньо в роботодавців. Загалом, в наших центрах навчаємо 98 професіям. Створили понад 600 робочих місць для ветеранів. Практикуємо підтримку за допомогою ваучерів. А ще триває навчання жінок «чоловічим» професіям – адже зараз є запит на водіїв трамваїв та тролейбусів, фрезерувальників, електрогазозварювальників.

Миколаївщина дала прихисток 171 тисячі вимушених переселенців

Заступник голови Миколаївської обласної військової адміністрації Микола Маринов розповів про загальну ситуацію в регіоні і підкреслив важливість міжнародного проєкту.
Накреслено шляхи подолання викликів воєнного стану. Діє програма зайнятості населення Миколаївської області на 2025-2026 роки, комплексна програма підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей, комплексна програма щодо ВПО.
Про вразливі соціальні групи населення розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва. До повномасштабного вторгнення в області на обліку перебувало 8 тисяч вимушених переселенців. А нині прихисток у нас знайшла 171 тисяча ВПО. Їх теж потрібно працевлаштовувати. Проблема і в тому, що після війни люди не повертаються до своєї роботи...
Що стосується освіти, то і тут ситуація складна. Директорка обласного департаменту освіти і науки Алла Веліховська, розповіла, що під час війни було пошкоджено десять закладів професійно-технічної освіти.

Протокол про співпрацю підписано

Протокол про співпрацю і запуск спільного проєкту Міжнародної організації праці, Миколаївської обласної військової адміністрації, Миколаївської міської ради, Української асоціації центрів підтримки бізнесу підписано. Цю почесну місію виконали заступник регіонального директора МОП Еммануель Жульєн та керівниця проєктів та програм УАЦПБ Ольга Раку.

Очікування від результатів проєкту

3 нові програми навчання/перенавчання
30 осіб пройдуть короткострокові курси за затребуваними професіями,
2 заклади професійної освіти – оновлено, оснащено, підготовлено до викликів ринку,
Підприємництво та самозайнятість
100 осіб пройдуть навчання SIYB,
40 бізнес-планів отримають грантову підтримку,
40 підприємців – менторська підтримка та супровід.

Підтримка вразливих груп
20 ветеранів та 20 людей з інвалідністю – адаптовані робочі місця,
40 неактивних осіб – повернення до ринку праці через консультування і психологічну підтримку.

Інші новини