Незалежні соціологи: 71% росіян відчуває гордість через війну з Україною
Майже три чверті населення Росії підтримують війну з Україною, відчуваючи такі позитивні емоції, як гордість, радість, повагу, довіру і надію.

Всі матеріали на тему
Про це свідчать дані двох опитувань, проведених групою незалежних російських соціологів з інтервалом в півтора тижні з кінця лютого до середини березня. Результати надійшли в російську редакцію»Свободи".
Точка зору різнилася в залежності від віку, відзначають автори дослідження. Росіяни старше 35 років частіше висловлювали почуття гордості, поваги і надії. Респонденти віком до 18 років були більш схильні до образ і розчарувань. Двоє з п'яти росіян висловлювали занепокоєння з приводу війни, і про ці почуття найчастіше повідомляли молоді громадяни. Росіяни в середніх вікових групах (від 25 до 44 років) частіше повідомляли про почуття тривоги і страху щодо військової операції.
Більше половини опитаних старше 55 років підтримують війну з Україною.
Відмінності між першим і другим опитуваннями показують збільшення числа людей, що підтримують "військову операцію «і незалежність так званих» ДНР «і»ЛНР".
У той же час зростає песимізм щодо особистого фінансового становища у зв'язку з санкціями, введеними щодо Росії країнами Заходу.
При цьому, відзначають автори, результати другого опитування, проведеного 12-13 березня, в період посилення державного контролю за засобами масової інформації і свободою слова, потрібно інтерпретувати з урахуванням можливого впливу страху і соціальної упередженості при ставленні до інформації.
Опитування також показали, що три чверті населення Росії дізнається про війну з телевізора.
З них 87 відсотків (і 64 відсотки всіх жителів Росії) — з державних телеканалів. 22 відсотки росіян користуються радіоприймачем для отримання новин, і тільки один відсоток респондентів отримує доступ до інформації на коротких хвилях.
Використовують VPN для отримання новин про» військову операцію", за даними дослідження, п'ять з половиною відсотків опитаних.
З тих, хто взагалі використовує Інтернет, щоб дізнаватися новини про війну, 37 відсотків не знають, що таке VPN.
Ютубом користуються 11 відсотків респондентів, Телеграмом — сім.
На думку соціологів, молоді росіяни у віці до 35 років з більшою ймовірністю будуть з деякою або повною недовірою ставитися до новин про Україну в порівнянні зі старшим поколінням.
У той же час автори дослідження відзначають, що молоді росіяни у віковій групі від 18 до 24 років частіше висловлювали байдужість до подій в Україні.
Відповідаючи на питання про те, як на них впливають дії президента Росії, третина респондентів заявила, що твердо вірять, що Путін працює в їхніх інтересах, а ще 26 відсотків кажуть, що він в якійсь мірі працює в їхніх інтересах.
В цілому більшість росіян вважає, що було б краще, якби Путін залишався президентом якомога довше.
Ця думка найбільш поширена серед телевізійної аудиторії. Росіяни, які отримують інформацію через особисті зв'язки і цифрові платформи, сприймають президента інакше, йдеться в дослідженні незалежних російських соціологів.