Окупанти обстрілюють Миколаїв ракетами С-300, які навіть у СРСР вважали неефективними через малу точність.

Коментарi:

Для таких ударів метою є не певний об'єкт, а просто – "місто"

З метою вбивства мирного населення України громадянських українців армія РФ перейшла до застосування зенітних ракет С-300. До Миколаєва ці ракети прилітають щодня десятками.

На щастя, поки що обходиться без жертв.

Вже відомо, що глибокі вирви в місті залишаються після ударів ракет типу 5В55Р або 48Н6, що використовуються на С-300. При масі ракети в спорядженому варіанті 1,6-1,8 т. вони несуть уламкову бойову частину 130-180 кг.

Як пишуть експерти Defense Express, технічно удар зенітної ракети по наземній цілі з С-300 цілком можливий за цілями з відомими координатами. Такий режим було закладено розробки С-300 у СРСР. Алгоритм пуску передбачає радіокомандне управління ракети, згідно з настановами, його можна здійснювати на дальності до радіогоризонту, тобто близько 40 км.

Але така дальність означає розміщення С-300 у безпосередній близькості від фронту в зоні досяжності існуючих у ЗСУ систем озброєння. Тому можливо пуск здійснюється на більшій відстані та управління ракети проходить тільки на частині траєкторії, а далі вона падає, куди вийшло. Тобто знову ж таки, для таких ударів метою не є певний об'єкт, а просто – "місто Миколаїв".

У такому разі точну дальність пуску визначити неможливо, існують різні оцінки, від 60-80 км до 120 км, але жодна з них не є офіційною, тому що такий режим використання зенітних ракет не є просто позаштатним, а не передбаченим розробниками.

Таке використання зенітних ракет навіть у СРСР вважали неефективним як через високу вартість зенітної ракети для С-300 і малої точності. Справа в тому, що 5В55Р або 48Н6 значно дорожчі від умовного протикорабельного "Онікса" або Х-35, тому що зенітні ракети значно високотехнологічні, не кажучи вже про 300-мм снаряд до "Смерчу", навіть включаючи "високотковий" "Торнадо-С" .

Причину їх використання навіть важко пояснити "списанням" застарілих ракет, оскільки вони підлягають постійному обслуговуванню, включаючи перезарядку твердим паливом. Тому єдиним варіантом їхнього активного використання є виключно терор, для якого спочатку рашисти використовували "Іскандер" та "Калібр", потім перейшли на протикорабельні ракети, а зараз запускають зенітні ракети.

У той же час перехоплення ракет типу 5В55Р або 48Н6 – більш ніж важке завдання, вони мають високу швидкість і йдуть балістичною траєкторією. Надійне і стабільне перехоплення таких ракет можливе лише спеціалізованими протиракетними комплексами.

І це пов'язано не тільки зі складністю перехоплення балістичних цілей, можливо на досить малих відстанях від пускової протиракети, але й у тому, що навіть поразка уламками ракети, що вже падає, не завжди призводить до її вибуху в повітрі і вона все одно впаде і вибухне. Саме тому у сучасних комплексах ПРО використовуються кінетичні перехоплювачі.

Тому залишається лише два варіанти – перешкод на радіокомандний канал управління, або знищення С-300 армій РФ.