Засудженого на довічне позбавлення волі прокурора-зрадника Геннадія Германа закидали сирими яйцями
Сьогодні, 28 червня, екс-керівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа засуджено до довічного позбавлення волі за держзраду. Він допомагав росіянам на початку вторгнення.

Читайте також
- У Миколаєві за держзраду затримали високопоставленого працівника прокуратури
- В СБУ рассказали, как вычислили предателя в Николаевской окружной прокуратуре
- Ніч у Миколаєві пройшла спокійно: городяни налаштовані рішуче
- Миколаївський прокурор, якого підозрюють у держзраді, визнав свою провину лише частково
- Суд над миколаївським прокурором, який зрадив Україну, відбудеться в Одесі
- Коригувальник ракетного удару по будівлі Миколаївської облдержадміністрації дає свідчення
- У Миколаєві та Первомайську нові окружні прокурори
- Зрадник-прокурор Геннадій Герман у разі окупації Миколаєва вимагав від росіян керівну посаду
Всі матеріали на тему
Деталі справи
На бік окупантів Герман перейшов на початку березня. Він зв'язався з представником одного із засобів Росії і заявив про бажання співпрацювати. Далі почав отримувати завдання від кураторів із спецслужб Росії та передавати їм інформацію.
Герман повідомляв про позиції ЗСУ в Миколаївській області, персональні дані українських військовослужбовців та співробітників ДСНС, паролі для проходження блокпостів, результати обстрілів та загальну оперативну ситуацію в регіоні.
Крім того, коригував вогонь по цивільних та військових об'єктах та інформував окупантів про затриманих у Миколаївській області російських військовополонених – скільки їх, де вони утримуються та в якому стані. Для отримання даних Герман використовував своїх підлеглих та колег, а також службові зв'язки.
Покарання для колишнього прокурора
Прокурори просили максимально можливе покарання – довічне ув'язнення. Суд, враховуючи наявні докази та позиції обох сторін, призначив йому покарання – довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Після оголошення вироку Германа закидали яйцями.
Інформація від СБУ
Вважається, що росіяни отримували інформацію від прокурора з 4 березня до 4 квітня. За цей час у регіоні загинули щонайменше 112 цивільних та 383 військовослужбовці ЗСУ. Також було зруйновано велику кількість критичної інфраструктури.
Перед затриманням за Германом велося стеження, зокрема аудіо та відеофіксація. Крім того, щоб довести скоєння злочину, Герману кілька разів передавалися імітаційні списки з даними про загиблих українських військових та рятувальників, передані росіянам. Протоколи слідчих експериментів є у матеріалах справи.
Затримано Германа 4 квітня. Наступного дня йому повідомили про підозру, а 6 квітня відправили до СІЗО.