Мешканці Миколаївщини купаються у річковій воді та в лиманах, хоча у водоймах знайшли всю таблицю Менделєєва (відео)
Екологи наголошують: ця вода небезпечна для здоров'я
Пройшло майже два тижні, як командою Let's do it Ukraine спільно з "Українським науковим центром екології моря", за підтримки волонтерів та за сприяння представників органів місцевої влади, взято проби води та донних відкладень з Дніпра, Інгульця, затоплених територій та Дніпровсько-Бузького лиману. (Миколаївської та Херсонської областей).
Як повідомляє координатор Let's do it Ukraine у Миколаївській області Міла Юрченко, проби оперативно доставлено та проаналізовано в лабораторії УкрНЦЕМ.
Результати показали, що, починаючи з Дніпра поблизу Херсона, у Дніпровсько-Бузькому лимані, у Чорному морі біля Очакова та в Одеській затоці однакова структура забруднення.
На всіх цих точках вміст нафтопродуктів, токсичних металів (цинк, кадмій, миш'як!) та хлорорганічних сполук перевищує гранично допустимі концентрації.
Чим це небезпечно?
Такі метали, як цинк і кадмій, токсичні для багатьох видів водних організмів, особливо при високих рівнях концентрацій. Вони можуть впливати на репродуктивні, ростові та інші біологічні процеси у морських організмів. Навіть якщо окремі види можуть витримувати високі рівні міді та цинку, ці метали можуть накопичуватися в ланцюзі живлення, що призводить до ще більших концентрацій в організмах, які знаходяться на верхніх рівнях харчового ланцюжка, таких як морські ссавці або люди.
Люди, які їдять морепродукти або п'ють воду, що містить високі рівні міді або цинку, можуть мати проблеми зі здоров'ям, зокрема проблеми з печінкою, серцем, нирками або нервовою системою.
Такі високотоксичні органічні хлоровані сполуки гептахлору та ПХБ можуть бути небезпечними для багатьох видів водних організмів, зокрема риб та безхребетних. Вони можуть спричинити пошкодження нервової системи, що призводить до паралічу та смерті.
Ці забруднювачі мають тенденцію накопичуватися у тканинах організмів, особливо у жирових тканинах. Це означає, що вони можуть накопичуватися в харчовому ланцюзі, викликаючи ще більшу шкоду організмам, що знаходяться на верхніх рівнях харчування, у тому числі й для людини.
Що зараз потрібно робити?
Закликаємо всіх мешканців та відвідувачів Херсонського, Миколаївського та Одеського регіону уникати будь-якого контакту з водою у водоймах, у тому числі з Чорним морем.
Ні в якому разі:
- не мийте руки у водоймах;
- не купайтеся у водоймах;
- воду з колодязів використовуйте тільки після термічної обробки щонайменше 30 хвилин;
- не їжте річкову рибу та морепродукти з цих водойм!
Замість післямови...
Учора, 4 липня, у контрольних точках було взято повторні проби для аналізу та порівняння результатів.
«Але під час забору проб здивувало безвідповідальне ставлення людей до свого здоров'я та здоров'я своїх близьких. На фото/відео можна побачити стан води. Невже людина при здоровому глузді може піде купатися і дозволить це своїм дітям? Це ж, наскільки потрібно ненавидіти себе і своїх дітей, щоб наражати їх на небезпеку?», – дивується Міла Юрченко.