Онлайн чи оффлайн: хто визначить формат навчального процесу у школах Миколаївської області
У школах на Миколаївщині найбільша потреба у укриттях
Через воєнне вторгнення Росії в Україні зазнав змін навчальний процес. Формат нового навчального року залежить від ситуації із безпекою в регіоні. Життя та здоров'я дітей у навчальному процесі стоять на першому місці, а 100% навчальних закладів мають бути з укриттями.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну повідомив, хто визначатиме формат навчання. Про це пише урядовий портал.
Він наголосив, що навіть під час війни необхідно створити дітям найкращі умови для виховання, навчання, дозвілля.
Шмигаль зазначив, що обов'язково мають бути надійні укриття у підвалах, наземних конструкціях поряд зі школою чи дитсадком, підземні монолітні укриття з високим рівнем захисту.
«Наразі 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. Це дозволяє розмістити там 4,7 млн учнів та вчителів. Але цього не достатньо. Місцева влада має діяти активніше. Гроші на укриття Уряд виділив ще у квітні – 1,5 млрд гривень», – сказав він.
За словами прем'єр-міністра, найбільша потреба укриттях у Харківській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Одеській областях. Він пояснив, що ці регіони в зоні ризику через російські обстріли, і роботи там потрібно завершувати якнайшвидше.
Шмігаль зазначив, що у 2023 році планується облаштувати майже 1,5 тисячі укриттів, всього їх потрібно побудувати 5,4 тисячі. Він наголосив, що всі укриття мають відповідати критеріям надійності, безбар'єрності та енергоефективності.
«З боку ОВА має бути регулярний моніторинг ситуації з безпекою у громадах. Залежно від рівня загроз обласна військова адміністрація прийматиме рішення про формат навчання: очний, онлайн або змішаний», – пояснив він.
«Місцева влада краще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання прийматимуть саме на місцях», – резюмував він.