Зрадницю, яка змінила присязі і відмовилася передислокуватися в Миколаїв, влада РФ нагородила за «ризик»
Співробітники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишній начальниці інформаційно-аналітичної групи військової частини в АР Крим Юлії Петракової.
Вона змінила присязі і з 2014 року воює на боці Росії проти України.
В даний час зрадниця служить у складі армії РФ на посаді заступника командира батальйону 126 окремої гвардійської бригади берегової оборони.
Зазначимо, що це військове формування захоплювало Херсонську область під час повномасштабного військового вторгнення. Керівництво бригади, зокрема й Петракова, нагороджено за участь у боях, «пов'язаних із ризиком для життя» під Новою Каховкою. Їй вручили орден «За вірність обов'язку» за «мужність, виявлену під час спеціальної військової операції».
За які саме бої нагороджені Юлія Петракова та її товариші по службі в Криму не уточнюється. Проте відомо, що на Херсонщині російські військові воюють, зокрема, заради води та їжі для анексованого Росією Криму.
У Новій Каховці, під якою проходила «наступальна операція» за участю Юлії Петракової, нагадаємо, розташована Каховська гідроелектростанція. Її російські військові захопили у перші дні війни, після чого силовим шляхом відновили подачу дніпровської води на острів. А потім висадили в повітря...
Нагороджена за атаки на Херсонщину Юлія Петракова ходила туди воювати не з чужою країною. До російської анексії Криму вона служила у морській піхоті Збройних сил України. І тоді розповідала журналістам, як «вранці із задоволенням біжить на службу, а після служби на крилах летить додому до сина, який мріє, як і мати, стрибати з парашутом».
У 2014 році, після захоплення окупантами військової частини на півострові Крим, Петракова відмовилася передислокуватися до Миколаєва та присягнула на вірність агресору. З того часу вона позує для російських ЗМІ.
***
Чим довше триває війна Росії проти України, тим більше стає відомо імен зрадників, які беруть участь у захопленні українських регіонів та скоюють там військові злочини. У більшості випадків їхні імена стають публічними завдяки роботі української розвідки, журналістів-розслідувачів та хакерів, які зламують російські бази. Деяких роблять відомими і сама російська влада. Як правило, у двох випадках: або за нагородження, або після загибелі на українській землі.
«Колишня українська військова заочно підозрюється у державній зраді та дезертирстві (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 111 КК України). Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська спеціалізована прокуратура у галузі оборони Південного регіону», – повідомили у ГБР.