У водоймах Миколаївської області перевищено вміст лактозопозитивної кишкової палички
Виняток – Тилігульський лиман
Співробітники Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб перевірили якість води у водоймах регіону. Аналіз проводиться на санітарно-хімічні, мікробіологічні та вірусологічні показники, а також на виявлення особливо небезпечних інфекцій.
За результатами проведених досліджень зразків води поверхневих водойм холерного вібріона та патогенної мікрофлори не виявлено.
Однак, за мікробіологічними показниками, спостерігається перевищення лактозопозитивної кишкової палички в деяких районах області (ЛКП норма 5000 од.):
- Інгулець Снігурівка – 13000;
- Бузький лиман Миколаїв пляж «Чайка», рекреаційна зона «Намів» – 24196;
- Інгул м. Миколаїв пляж «Стрілка» – 24196
- Дніпро-Бузький лиман – від 1200 до 24000;
- Тилігульський лиман – менше 5000
Санітарно-хімічний аналіз виявив перевищення гранично допустимих концентрацій по залізу в Бузькому лимані, а також по сухому залишку, хлоридам та сульфатам у місті Інгул та по хлоридам у Тилігульському лимані. Додатково, у Дніпро-Бузькому лимані було зафіксовано перевищення аміаку.
Отже, Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб рекомендує мешканцям та гостям області утриматися від вживання води з відкритих водойм, а також не купатися у згаданих місцях.