Грошей на ремонт зруйнованого житла у Миколаєві дадуть більше – названо суми

Коментарi:

У травні почала працювати державна програма єВідновлення, в межах якої громадяни можуть отримати грошову компенсацію на ремонт помешкання, що постраждало під час повномасштабного вторгнення рф.

Під час брифінгу представники департаменту ЖКГ Миколаївської міськради розповіли про перші результати роботи за програмою.

У місті працює спеціально створена комісія, яка розглядає заявки миколаївців та складає акти обстеження житла. До її складу входять працівники департаменту ЖКГ, адміністрацій районів, громадськості та навіть міжнародних організацій.

За чотири місяці містяни подали 1450 заявок на отримання компенсації на ремонт пошкодженого житла, – повідомив перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов.

На сьогодні ухвалено рішення про виплату компенсацій за 154 заявками. Загальна сума – понад 4,3 млн грн.

За ці кошти можна придбати будматеріали та оплатити вартість послуг із поточного чи капітального ремонту оселі.

На жаль, є і випадки відмови в наданні компенсації. Про основні причини детальніше розповів голова комісії Володимир Ніколайчук, начальник управління сталого розвитку департаменту ЖКГ.

“Комісія працює відповідно до постанови КМУ №381, яка визначає порядок надання коштів. Нерідко ми стикаємось із випадками, коли громадяни не додають потрібні документи, тому виникає підстава для відмови. Як найчастіший приклад, не надають довідку про несудимість, відсутня згода співвласників, або ж взагалі немає власника житла в місті, тож комісія не може потрапити на об’єкт і скласти акт обстеження”, – каже посадовець.

Представники департаменту ЖКГ повідомили, що з 15 вересня набуває чинності постанова КМУ №858, яка вносить зміни до діючих нормативних актів щодо надання компенсації за пошкоджене майно.

Цей документ спростить процедуру для заявників.

Зокрема, сума компенсації підвищується:

- до 350 тисяч грн на відновлення квартири (200 тисяч грн – на будматеріали, 150 тисяч грн – будівельні роботи):

- до 500 тисяч грн на приватні будинки (350 тисяч грн – на матеріали, 150 тисяч грн – на будівельні роботи).

“Це дуже класні зміни. Ми часто зустрічалися з випадками, коли чек-лист, складений на об’єкті, перевищував 200 тисяч грн. Такі заяви ми не відхиляли, а тимчасово відкладали в сторону. Тепер у рамках нової постанови буде можливість ухвалити позитивне рішення”, – цитує Ігора Набатова пресслужба Миколаївської мерії.

Крім того, постанова КМУ №858 запроваджує механізм компенсації за вже виконаний ремонт власним коштом