Справа Князєва: ексглава Верховного суду миколаївець Князєв орендував елітну квартиру у Києві за копійки
Екс-голову Верховного суду України Всеволода Князєва викрили у новому правопорушенні: він орендував квартиру на Печерських Липках (Київ) за "смішні" гроші – щомісячна оплата за неї була на рівні 1 тисячі гривень.
Про це повідомляється на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Голова НАЗК Олександр Новіков склав протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП (порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків) стосовно Князєва.
Читайте також Князєву знову знизили розмір застави: сказав, що не може сплатити інтернет у СІЗО
Як пояснюють в Агенстві, згідно з ч. 2 ст. 23 Закону України "Про запобігання корупції" суддям заборонено приймати подарунки, вартість яких перевищує два прожиткових мінімуми (ПМ) для працездатних осіб (на момент вчинення правопорушення обмеження складало один ПМ, що становило 2 684 грн).
Подарунком, у тому числі є майно, що передається у платне користування за ціною, що є нижчою мінімальної ринкової. Порушуючи вказану заборону, Князєв отримав подарунок у вигляді оренди квартири у Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 кв. м за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла. На підставі договору оренди нерухомого майна, укладеного наприкінці 2017 року, суддя винаймав квартиру для проживання із щомісячною платою 1 тис. грн.
НАЗК відправило Князєву протокол поштою та проінформувало про його складання Вищу раду правосуддя.
Читайте також У справі екс-голови Верховного суду Князєва фігурує ще один відомий миколаївець
Загалом, за даними НАЗК, упродовж 2020-2023 років складено 21 протокол (стосовно 18 суддів) за фактами виявленого конфлікту інтересів, у тому числі пов’язаного з отриманням подарунків.
"Це свідчить про те, що Рада суддів, яка привласнила повноваження Верховної Ради України з надання роз’яснень щодо запобігання такому конфлікту інтересів, не забезпечила колег належною методичною допомогою", – зазначають при цьому у НАЗК.