Поставлена Північною Кореєю зброя прибула до Краснодарського краю
Два російські судна, пов'язані з військовими, стали вивозити контейнери – мабуть, зі зброєю – з Північної Кореї до Приморського краю із середини серпня. Приблизно в той же час на складі озброєнь у Краснодарському краї взялися за розширення котлованів для зберігання боєприпасів.
Північнокорейські контейнери почали прибувати туди по залізниці з кінця вересня.
Про це свідчить аналіз супутникових знімків проведений експертами британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), яким вони поділилися з The Washington Post. Американські чиновники підтвердили, що вважають склад у краснодарському Тихорецьку пунктом призначення для північнокорейських вантажів.
Тихорецьк розташований приблизно за 200 км від східного берега Азовського моря. З нього вантажі можна доставити як через Ростов-на-Дону до Донецької області, так і через Краснодар та Керченську протоку – до Криму і далі – до окупованих південних областей України.
Контейнери того ж кольору та розміру, що були зафіксовані при перевезенні морем з північнокорейського порту Раджин у селище Дунай Приморського краю, після прибуття до Тихорецька були вивантажені поруч із котлованами, які потім були заповнені ящиками з боєприпасами.
Російські керівники двічі за останні місяці зустрічалися з лідером КНДР Кім Чен Ыном: наприкінці липня міністр оборони Сергій Шойгу приїжджав до Пхеньяна, де його водили виставкою північнокорейських озброєнь, а у вересні вже сам Кім приїхав поїздом до Росії, де зустрічався з Володимиром Путіним. на космодромі "Східний". Однією з тем переговорів, за словами російського президента, було військово-технічне співробітництво. А у понеділок Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що Північну Корею цього тижня відвідає Сергій Лавров.
КНДР виробляє у великих кількостях та має на складах два види озброєнь, які Росія активно застосовує в Україні, – ракети калібру 122 мм для реактивної системи залпового вогню «Град» та 122-міліметрові снаряди для гаубиць. За словами американських чиновників і експертів, Росії також потрібні пускові установки для ракет і засоби артилерії, які є у Північної Кореї.
Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив у п'ятницю, що Північна Корея поставила Росії понад 1000 контейнерів із військовою технікою та боєприпасами для продовження війни в Україні. У період з 7 вересня до 1 жовтня контейнери були занурені в КНДР на російське судно, а потім перевезені поїздом на південний захід Росії, розповів він.
Насправді таких кораблів два свідчить аналіз RUSI. «Ангара» та «Марія» почали курсувати між Раджином та Дунаєм ще в середині серпня. Як видно з супутникових знімків, з того часу вони здійснили не менше п'яти рейсів «туди й назад». Остання зараз доставка, за даними RUSI, завершилася в суботу, коли була розвантажена «Марія».
Раніше «Ангара» та «Марія» ніколи не ходили цим маршрутом. Незадовго до того, як вони почали курсувати між Раджином та Дунаєм, вони, за даними Marine Traffic, вимкнули свої транспондери, які допомагають автоматично визначати їхнє місцезнаходження.
"Ангара" належить московській компанії "М-лізинг", проти якої США, Великобританія та Україна ввели санкції за "транспортування зброї та військової техніки на користь російського уряду". Судном управляє астраханська «Марин транс шипінг», яка також потрапила під санкції за перевезення зброї.
Із реєстраційних документів «Марії» випливає, що вона пов'язана з компанією «Рада», з'ясували експерти RUSI. США ввели санкції проти «Совфрахту» у 2016 р. за роботу в Криму, а у 2019 р. звинуватили його у змові з метою обходу санкцій для постачання авіаційного палива російським військам у Сирії.