На лівому березі Херсонської області точаться бої біля Кринки , – ISW
Біля берегової лінії ріки Дніпро.
"Російські джерела продовжували обговорювати масштабніші, ніж зазвичай, українські наземні операції на східному (лівому) березі Херсонської області 19 жовтня. І українські сили, ймовірно, зберігають обмежену присутність у деяких районах східного берега поблизу берегової лінії річки Дніпро та Антонівського залізничного мосту", – повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Відомий російський блогер 19 жовтня заявив, що дві українські диверсійно-розвідувальні групи бригади морської піхоти України форсували річку Дніпро, розгромили російські війська у цьому районі та закріпились у селі Кринки.
Військовий блогер стверджував, що російська піхота контратакувала і відкинула українські сили назад до околиць села, але зазначив, що українські війська все ще контролюють деякі будинки в Кринках і чекають на прибуття підкріплення в цей район. Інший російський блогер заявив, що українські війська використовували більше живої сили в атаках на Кринки, ніж у попередніх атаках. Декілька російських джерел, включаючи голову окупаційної адміністрації Херсонської області Володимира Сальдо, стверджували, що російським військам вдалося відтіснити українські сили з району Пойма-Піщанівка-Підстепове до берегової лінії річки Дніпро та позицій під Антонівським залізничним мостом, де, за їх затвердженими. відпочити та перегрупуватися під постійними російськими авіа- та артилерійськими ударами.
Український Генштаб також, що примітно, мовчазно визнав українські операції на східному березі і повідомив 19 жовтня, що російські авіаудари були нанесені Піщанівкою, маючи на увазі, що українські сили діяли в місті.
У той час як російські джерела продовжують висувати кілька твердження, що розходяться, про масштаби українських атак на східному березі, ISW продовжує оцінювати, що поточні українські дії здаються більш масштабними, ніж спостерігалися раніше тактичні рейди, а доступні відеозаписи з геолокацією вказують на те, що українські сили зберігають присутність вздовж берегової лінії та поблизу Антонівського залізничного мосту, незважаючи на російські контратаки.