Що це за дрони-камікадзе "з палок" та двигунами із AliExpress, і наскільки вони небезпечні

Коментарi:

Вперше про застосування таких безпілотників стало відомо ще півроку тому, але офіційно визнано було лише зараз

За офіційним звітом Повітряних Сил України, в ніч на 22 жовтня 2023 року російські загарбники відстріляли по території нашої країни вісім ракет від С-300 з тимчасово окупованої частини Донецької області та Білгородської області РФ, одну ракету Х-59 із Су-34, котрий перебував у повітряному просторі тимчасово окупованої території Запорізької області, три дрони-камікадзе Shahed-136 та два "безпілотника невстановленого зразка".

Що це за "безпілотники невстановленого зразка", потім в ефірі телемарафону деталізував речник Повітряних Сил Юрій Ігнат.

Він зокрема сказав, що росіяни почали робити невстановлений тип БПЛА, котрий з однієї сторони відрізняється примітивністю конструкції – буквально "з г**на і палок", а з іншої сторони – може нести кілька кілограмів вибухівки і виступати в ролі камікадзе.

Як пише Діфенс Експрес, для оснащення таких дронів "з палок" використовуються двигуни, які придбані буквально на AliExpress. І судячи з усього, тут речник Повітряних Сил просто офіційно визнав факт використання російськими загарбниками безпілотників із дерев’яним корпусом, що нагадують скоріше "літаючі етажерки", які вперше були зафіксовані ще в травні 2023 року.

Зокрема, 4 травня 2023 року Командування Об’єднаних Сил прозвітувало, що бійці ЗСУ в Сумській області "посадили" дрон невідомого типу та примітивної конструкції, який міг використовуватись для ведення розвідки.

На це вказувала наявність на борту цього безпілотника "цивільних" фотоапаратів. Інші деталі по конструкції та оснащенню цього БПЛА були на той момент невідомі. Але варто нагадати, що уже тоді йшли розмови про те, що окупанти використовують ці "літаючі етажерки" для "спаму" нашої ППО в прикордонних районах.

У червня 2023 року з’явились перші деталі по оснащенню цих "літаючих етажерок", із чого випливало, що такі безпілотники "з г**на і палок" – насправді дешеве та ефективне рішення для виконання цілого роду сегментованих задач, наприклад можлива візуальна фіксація наших засобів ППО у фінальній чи інших точках маршруту польоту.

Цікаво, що на одному із "приземлених" дронів цього типу знайшли кутовий відбивач, і це могло свідчити про те, що росіяни навмисне будують ці безпілотники так, щоб вони були помітні для РЛС і відповідно провокувати активність засобів нашої протиповітряної оборони. Окрім того, тоді були підстави припускати, що для управління польотом цього апарата може використовуватись модем супутникового зв’язку "Иридиум" .

І це все – на конструкції, де замість паливного бака використовується звичайна пластикова пляшка. Але безумовно, використання схеми із двома двигунами, перший з яких працює як тягнучний, другий – як штовхаючий, виглядає по-своєму оригінально.