Генштаб анонсував масштабну зимову атаку дронів на Росію
Наступної зими Збройні сили України влаштують масований обстріл території Росії та Криму з використанням безпілотників.
Про це заявив в інтерв'ю The Independent начальник Головного управління бойових ударних систем Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Сергій Баранов.
За його словами, така тактика буде пріоритетною цієї пори року, оскільки суворі погодні умови можуть перешкоджати наземному наступу. «Ми маємо намір отримати вигоду з досвіду, накопиченого за попередні роки, і використати безпілотники, щоб завдати нищівного удару по росіянам, коли бойові дії будуть набагато статичнішими», – розповів Баранов.
Він уточнив, що нові бомбардування дронів-камікадзе зазнають Криму, прикордонні та інші регіони Росії, ключовими цілями будуть військові бази та інфраструктура.
Генерал повідомив, що Україна має намір закріпити «значні успіхи», досягнуті останнім часом, коли низка найважливіших військових об'єктів РФ потрапила під удар дронів-камікадзе. Зокрема, в рамках контрнаступу ЗСУ запустили хвилі безпілотників углиб західної частини Росії та анексованого Кримського півострова. Також було посилено атаки на Чорне море, де знаходяться цінні активи російського флоту, — це дозволило вивести з ладу кілька військових кораблів. А за допомогою диверсантів вдалося вразити авіабази в глибині РФ, знищити далекий бомбардувальник Ту-22М та пошкодити два інші літаки.
До кінця року Україна розраховує виробити та закупити 200 тисяч безпілотників для ЗСУ, говорив у серпні голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь. До літа ЗСУ підготували 10 тисяч операторів дронів. Хоча Україна значною мірою покладається на вітчизняне виробництво БПЛА, військова допомога західних союзників також сприятиме досягненню зазначених цілей. Так, у травні 2023 року Великобританія обіцяла поставити Україні безпілотники з радіусом дії 200 км. Окрім того, 50 надводних апаратів гарантувала Німеччина.
Водночас у Генштабі України готуються до «численних контратак» з боку Росії, яка намагатиметься знищити енергетичну інфраструктуру країни.
Минулої зими на фронті спостерігалося затишшя, оскільки сніг і мороз зробили більшу частину території непрохідною. Але цього року підготовка до суворих умов може стати вирішальною у визначенні подальшого розвитку війни, оскільки Україна прагне не дати Росії перегрупуватися під час паузи у контрнаступі.
Баранов додав, що ЗСУ будуть повністю готові до зими лише в тому випадку, якщо західні союзники допоможуть задовольнити їхні нагальні потреби у озброєнні. За його словами, наразі армії потрібні 155-мм артилерійські боєприпаси, 227-мм керовані реактивні снаряди GMLRS, американські далекобійні ракети ATACMS, винищувачі F-16 та додаткові системи ППО.