Путін двічі не зміг публічно вимовити ім'я президента Казахстану під час візиту до країни

Коментарi:

Президент Росії Володимир Путін у ході візиту до Казахстану двічі зазнав проблем із вимовою імені президента країни Касим-Жомарта Токаєва.

Обидва рази це сталося на XIX форумі міжрегіонального співробітництва, повідомляє видання «Курсів».

Путін розповідав про взаємний товарообіг із Казахстаном у 2022 році і під час своєї промови вказав Токаєву на розбіжність у статистиці, назвавши його «Касим-Жомартом Келемічем», а не Касим-Жомартом Кемелевичем.

«За активної участі регіонів наш взаємний товарний оборот із Казахстаном у 2022 році збільшився більш ніж на 10%. Ось, Касим-Жомарт Келеміч сказав, що $27 млрд, а за нашою статистикою – $28,2 млрд», – сказав Путін.

Вдруге Путін обмовився завдяки Токаєву за запрошення до Астани. Він назвав його "Кемель Жомартович", але потім зупинився і повторив правильно – Касим-Жомарт Кемелевич.

Путіну регулярно не вдається вимовити ім'я президента Казахстану. У січні 2022 року під час онлайн-засідання Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) він назвав його «Кемел Жомартовичем Токаєвим». У червні того ж року, виступаючи на Петербурзькому економічному форумі, він сказав ім'я Токаєва скоромовкою, яка прозвучала приблизно як «Кемежам Ішемільєвіч». У серпні 2022 року він назвав Токаєва Касимом Жомартовичем Кемелевичем.

У грудні 2021 року під час щорічної прес-конференції Путін не згадав ім'я Токаєва та назвав його лише «новим президентом». На той час Токаєв перебував посаді президента вже 2,5 року.

Казахстан – партнер Росії та член ОДКБ, проте після початку війни в Україні Астана почала віддалятися від Москви. Токаєв відмовився визнати анексію окупованих Росією регіонів, критикував російських держпропагандистів, а також пішов на зближення з Євросоюзом і НАТО, домовившись обмінюватися розвідданими з Туреччиною та розпочавши постачання нафти до Німеччини. На середину літа головним торговим партнером країни замість Росії став Китай. Проте, стверджує Путін, партнерство Росії та Казахстану «має особливо привілейований характер».