«Ніко-Баскет» впевнено перемагає харківський «Політехнік», у Лук'яна – 31 очко

Коментарi:

Баскетбол. Вища ліга. Чоловіки.

«Політехнік» (Харків) – «Ніко-Баскет» (Миколаїв) – 50:74 (16:20, 13:19, 10:16, 11:19).

11 листопада , Слобожанське, спорткомплекс «Слобожанський». Судді О. Кубашевський, М. Гераськін (обидва – Київ), А. Соловйов (Дніпро).

Результативність «Ніко-Баскету»: Лук'ян – 31, Орзул – 9, Гарбар – 8+12 підбирань, Штанько – 7+7, Іванко – 6, старт, Горячий – 6+9, Лутвалієв – 6, Турчак – 1, Долованюк.

Результативність «Політехніка»: Чевердін – 18+10, Фісун – 12, Ларін – 10, Цицора – 7, Письменицький, старт, Отрішко – 3, Сісталюк.

Матч через повітряну тривогу, що тривала по всій країні понад три з половиною години, розпочався із запізненням. І більш агресивними та свіжими після тривалої паузи виглядали миколаївці. Вони спромоглися відірватися від суперника на +8. Це зроблено зусиллями Гарбара, Лук'яна, Штанька. Але наростити перевагу не вдалося. Харків'яни почали відіграватися, і першу чверть миколаївці виграли лише 20:16.

У другій десятихвилинці підопічні Валентина Кулібаби взагалі перехопили ініціативу. Вони вийшли вперед 22:21 і Валентину Берестнєву довелося брати тайм-аут. Це було вчасно. Кидок з-під кільця Іванка та три точно виконані штрафні Орзула повернули лідерство миколаївцям. Наприкінці періоду трюльник Лутвалієва збільшив перевагу "Ніко" до десяти пунктів – 39:29.

Третя чверть почалася з точного далекого кидка Лук'яна. Потім миколаївський капітан буквально пролетів від свого кільця до чужого – 46:29! Мало того, за хвилину він зробив і слем-данк. Здається, це його перший кидок згори у цьому чемпіонаті.

Цю десятихвилинку «Ніко» виграв, і четвертий період розпочався за рахунку 55:39.

У миколаївців майже на цілих п'ять хвилин збився приціл, а «Політехнік» багато в чому завдяки зусиллям свого капітана Чевердіна скоротив рахунок – 44:55. Але у харків'ян коротка лава, і вони помітно втомились. А наприкінці періоду миколаївці посилили тиск. 74:50 – несподівано велика перемога «Ніко».

Сьогодні 31 очко на рахунку Богдана Лук'яна. Так багато і постійно в Миколаєві з плеймейкерів закидали хіба що Олександр Раєвський та Квентін Петерсон. Але як давно це було!

Завтра «Ніко-Баскет» грає з фаворитом з вищої ліги «Прометеєм», який ніби ковзанкою проїхався своїми супротивниками у попередніх іграх.

Матчі туру. 11 листопада. Селф-мейд-баскет (Київ) – Харківські соколи – 96:63. БК Самбір – Дідібао (Кам'янець-Подільський) – грають. 10 листопада. «Селф Мейд баскет» (Кікв) – Push-ЦДУ (Кропивницький) – 113:59; Львівська політехніка – БК Самбір – 68:94; Прометей (Слобожанське) – Політехнік (Харків) – 92:64.