У день падіння Іл-76 мав відбутися найбільший обмін полоненими, – ГУР

Коментарi:

Українська розвідка повідомила нову інформацію.

На 24 січня було заплановано обмін полоненими між Україною та Росії. Він мав бути одним із найбільших за весь час повномасштабної війни.

«Це має бути один із найбільших обмінів за історію повномасштабної війни. І можна сказати, що він має бути ювілейним – 50-м, але, на жаль, не відбувся», – сказав представник Головного управління розвідки міноборони України Андрій Юсов.

Він не став уточнювати, скільки саме українців мали повернутися додому.

Щодо списків українських військовополонених, опублікованих російськими пропагандистами, представник ГУР сказав, що інформація вивчається. Також йде комунікація із сім'ями полонених.

Тобто списки, які з'являються від джерел російської пропаганди, вони з'являються для того, щоб викликати реакцію. Коментувати їх ми не будемо», – додав Юсов.

За його словами, якщо рф офіційно захоче оприлюднити списки, то це має зробити через структури, які займаються роботою з військовополоненими – міноборони, спецслужби, гуманітарний штаб тощо.

«Звичайно, тоді будуть офіційні коментарі. Зараз це навмисна інформаційно-психологічна робота ворога», – наголосив представник української розвідки.

Юсов додав, що в ООН не можуть встановити, хто був на борту російського військового літака Іл-76.

«Сьогодні ми зазвичай усі чекали на засідання Радбезу ООН. І, власне, навіть заступник генерального секретаря ООН заявила, що Організація об'єднаних націй не може точно встановити, чи на борту російського військового літака Іл-76 перебували українські військовополонені», – заявив представник Головного управління розвідки.

Він додав, що Росія не надала зрозумілих доказів, що підтверджують його версію подій.

«Натомість ми можемо повторити і констатувати, що йдеться про військовий літак, який неодноразово перевозив російську зброю та ворожий особовий склад. Також Росія не повідомляла Україні, що цим літаком транспортуватимуть українських військовополонених», – заявив Юсов.

Тим часом, заступник постійного представника України при ООН Крістіна Гайовишин заявила, що Україну не поінформували про перевезення військовополонених у літаку Іл-76, який впав у Білгородській області.

За її словами, є факти, що свідчать про використання українців як живого щита для прикриття транспортування боєкомплекту, який використовується для атак українськими містами.

За словами Гайовишин, 24 січня мав відбутися черговий обмін полоненими, але цього не сталося. При цьому українська сторона вчасно доставила полонених окупантів у узгоджене місце, де вони в безпеці чекали на обмін.

Падіння Іл-76 та зірваний обмін полоненими

Вдень 24 січня у Білгородській області впав військовий літак Іл-76.

ЗМІ із посиланням на Генштаб повідомили, що літак перевозив ракети для ЗРК С-300.

Низка російських ЗМІ поширила заяви російських чиновників про те, що на борту Іл-76 нібито перебували десятки українських військовополонених, яких везли на обмін.

У ГУР підтвердили лише те, що на 24 січня планувався обмін полоненими і він поки що не відбувається.

США у тісній взаємодії з Україною проводять розслідування аварії Іл-76 у Білгородській області, щоб встановити всі факти інциденту. При цьому Росія робить все, щоб ускладнити можливість перевірки даних, а покладатися на хоч якесь незалежне висвітлення ситуації неможливо, адже в Росії відсутні вільні ЗМІ.