Як працювала корупційна схема закупівлі продуктів для ЗСУ, – пояснення Міноборони

Коментарi:

Міністерство оборони пояснило, як працювала корупційна схема закупівлі продуктів, яку розкрило Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Відповідну посаду опублікувала прес-служба відомства у своєму телеграм-каналі.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі новини

"До травня 2023 року постачальники могли фактично самостійно встановлювати ціни, за якими вони відвантажували продукти харчування військовим частинам. Для цього вони напередодні тендеру встановлювали неконкурентно низьку вартість на весь набір харчування, до якого входили всі продукти. Це дозволяло виграти тендер", – пише Міноборони. .

А далі, як і говорило НАБУ, переможець тендеру збільшував вартість масових груп товарів, таких як овочі, фрукти, молочні та м'ясні вироби, знижуючи ціни на неходові товари, як полуниці, лохини. Це дозволяло залишати сумарну ціну продуктового набору постійною.

Саме за такою схемою з'явилися яйця по 17 грн. Міноборони запевняє, що подібне надалі не повториться, тому що вони запровадили граничні ціни на продукти, вищі за які постачальники не можуть постачати продукти військовим.

А закупівлі проводитиме не Міністерство, а новостворений "Державний оператор тилу" – щоб уникнути конфлікту інтересів.

Нагадаємо, у НАБУ підтвердили факт існування корупційної схеми, яка дозволяє значно завищувати ціни під час закупівлі продуктів у Міноборони.