У Миколаївській області курган часів «бронзової» доби два десятки років перебуває у приватній власності

Коментарi:

На початку 2000-х у Новоодеському району під час розпаювання передано у приватну власність ділянку з розташованим на ній курганом у складі земель сільськогосподарського призначення.
Територія пам’ятки не була виділена у державному акті на право приватної власності на землю, а охоронні зобов’язання щодо неї не визначалися.

Тобто відведення у приватну власність ділянки з розташованою на ній пам’яткою археології супроводжувалось незаконною зміною цільового призначення. В подальшому ділянка з курганом була успадкована іншою особою та продовжує перебувати у приватній власності. Водночас, відповідно до ст. 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам’ятки археології, а також землі, на яких розташовані такі пам’ятки, є державною власністю і не можуть перебувати у приватній власності. З огляду на вказані порушення подано судовий позов, повідомила прокуратура Миколаївської області.
Новоодеським районним судом відкрито провадження про повернення державі пам’ятки археології місцевого значення – курганної групи №2, що є поховальним пам’ятником датованим добою бронзи та заліза IV тис. до н. е. – I тис. н.е., та земельної ділянки, на який він розташований.