Інтрига поєдинку кубка України між «Ніко-Баскетом» та «Прометеєм» тривала до останніх хвилин

Коментарi:

Баскетбол. Кубок України

– «Прометей» (Слобожанське) – «Ніко-Баскет» (Миколаїв) 84:76 (27:18, 19:28, 21:17, 17:13).

17 лютого, Слобожанське, спорткомплекс «Слобожанський».
Судді В. Хоменко (Миколаїв), В. Делібалт (Одеса), А. Федорченко (Суми).
Результативність «Ніко-Баскета»: Орзул – 24+10 підбирань, Лук'ян – 20+7, Гарбар – 7+4, Штанько – 13+5, Горячий – 7, старт, Лутвалієв – 3, Товкач – 2.
Результативність «Прометея»: Клевзунік – 16, Климов – 15, Клебан – 6, Безима Микита – 8+12, Безима Максим – 1, старт, Бублик – 22, Петренко – 7, Шавгаров – 4, Сандул – 3, Головчик – 2.

До гри

Відповідно до формату, в кубку України грають 10 клубів суперліги та 6 кращих команд із вищої ліги чемпіонату України за підсумками двох кіл регулярного чемпіонату. Жеребкування 1/8 фіналу було сліпим. «Ніко-Баскету» випало грати з найсильнішою командою вищої, але, можливо, і всього українського баскетболу. Нагадаємо, що «Прометей» у «виші» грає другим складом, у той час як основа виступає в євро кубках та Латвійсько-Естонській баскетбольній лізі.

Гра

Пам’ятаючи, що тиждень тому, «Ніко-Баскет» в регулярному чемпіонаті зазнав від «Прометея» нищівної поразки з різницею -60, здавалося, що сьогоднішній кубковий поєдинок стане формальністю. Однак перша половина гри це спростувала. Особливо вдалася друга десятихвилинка. Миколаївці зламали хід гри, а з сиреною на велику перерву Орзул закинув дальній кидок і встановив рахунок – 46:46. Загалом, Владислав проти свої колишньої команди показав дивовижну гру – реалізував 5 з 8 триочкових спроб, та ще виконав 9 підбирань.

Велика перерва через повітряну тривогу затягнулася, і це, очевидно, вплинуло на наступальний порив миколаївців. А «Прометею» пауза пішла на користь – за дві хвилини вони відірвалися від миколаївців на 10 очок. Відіграти втрачене було важко. Надію дав Орузл, закинув разом із сиреною про закінчення четверті ще одну трійку.

Миколаївці відчайдушно намагалися врятувати гру. У четвертій чверті Лук’ян скоротив рахунок до -4. Грати залишалося чотири хвилини, однак у це відрізок вдалі кидки Бублика та Клімова вирішили долю цього поєдинку. «Прометей» перемагає 84:76 і виходить до чвертьфіналу кубка України. А миколаївці, не дивлячись на поразку, цю гру можуть занести собі в актив. Це був, без сумнівно, кращий поєдинок «Ніко» в новому році, а можливо, навіть і в сезоні 2023-2024.

Відзначимо, Орзула (24+10), Лук’яна (20 очок), які провели на майданчику 40 хвилин, а також всю команду Валентина Берестнєва.