У Миколаєві зашкалює гранично допустима концентрація формальдегіду

Коментарi:

Гідрометеорологічні спостереження Державної служби надзвичайних ситуацій України в 2023 року є досить невтішними для південних міст.

Що ми бачимо?
В Україні середньодобова гранично допустима концентрація (ГДК) формальдегіду встановлена на рівні 0,003 мг/м3. Миколаїв та Одеса – міста, в яких середньодобові концентрації часто вищі за 2,5 ГДК.

У чому ризик для здоров’я?
Тривалий вплив помірних концентрацій формальдегіду може призвести до розвитку респіраторних проблем та виникненню алергічних проявів. У великих концентраціях формальдегід може збільшувати ризик новоутворень дихальних шляхів.

Звідки йде небезпека?
Головними антропогенними джерелами формальдегіду є ТЕС, ТЕЦ, промислові підприємства, сміттєспалювальні установки та двигуни внутрішнього згоряння автомобілів.

Чи можуть дерева допомогти?
Дерева знижують рівень формальдегіду в повітрі шляхом очищення повітря від забруднювачів. Дерева поглинають формальдегід своїми листям, стовбурами та корінням, а також перетворюють його на безпечні речовини за допомогою фотосинтезу та метаболізму. За даними досліджень, дерева можуть знизити концентрацію формальдегіду в повітрі на 7-23%.

Що ми можемо зробити?
Необхідно більше уваги приділяти моніторингу стану повітря, шукати шляхи зменшення антропогенного навантаження на екосистему та дбайливо ставитись до кожного дерева в містах, не допускаючи безпідставного знищення зелених насаджень. На цьому наголошує Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу