До Каховського водосховища повертається вода!

Коментарi:

До Каховського водосховища знову почала прибувати вода.

Значна частина його раніше осушеної території наразі вкрита водою, що лише позитивно вплине на екологію.

"Це тому що всі екосистеми, які зараз відтворюються фактично на місці водосховища, на місці де був Великий Луг, це екосистеми, пов'язані з водою. Якщо це озерні системи, само собою, що в озері має бути достатня кількість води для нересту риби, формування якихось зон заростання водяною рослинністю", – розповів еколог Вадим Манюк.

За його словами, якщо це наземні екосистеми, наприклад, заплавні ліси, вони також вони мають бути зараз наповнені водою, ґрунт має максимально просочитися водою, щоб молоді саджанці верб, тополь прижилися, розвивалися. Так само для лугових систем, тобто для кожної з цих систем, потрібна надмірна кількість води навесні, яка потім поступово протягом сезону буде витрачатися.

"Якби зараз води було б мало, то до кінця літа там би було пересихання, і тоді ці молоді ліси могли просто висохнути. Це дуже небезпечно. Це все було водосховищем і ми нічого не можемо зараз прогнозувати точно. Але можна сказати дуже приблизно, що якщо нового прибуття води не буде в таких обсягах, як зараз, то цього вистачить, щоб за місяць може навіть менше, щоб вода вся зійшла в море і прийшла до того рівня, який був восени", – додав еколог.

Але він припустив, що поки буде підживлення води, бо у верхів'ях Дніпра ще багато ресурсу у водосховищах. До початку літа ще буде відносно високий рівень води. А вже влітку, звичайно, вода піде вся, якщо ми зовсім не підживлюватимемо з верхньої течії Дніпра водосховище.

"Дуже добре, коли у плавнях Дніпра вода пульсує: тобто вона приходить, наповнює плавні і потім йде з плавнів. Коливання рівня для таких систем потрібні: тобто спочатку течія з Дніпра в плавні, а потім із плавнів у Дніпро. Це постійний рух оживляє систему: вона краще насичується киснем. Екосистема стабільніша, повноцінніше живе життям, і тому так має бути", – підсумував

У ніч на 6 червня 2023 року окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС, що спричинило масштабну техногенну катастрофу. У березні 2024 року екологи заявили, що до Каховського водосховища, яке було спустошено влітку 2023 через теракт РФ, почала прибувати вода. Територія колишнього Каховського водосховища залишається важкою місцевістю в контексті бойових дій.