Інкубатор замість мами: у миколаївському пологовому будинку №3 виходжують недоношених діток
Медичні установи Миколаєва практично щодня стикаються з проблемою, яка останнім часом є актуальною для України. Через бойові дії та постійну тривогу зростає кількість передчасно народжених дітей.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
Як констатує управління охорони здоров'я міста Миколаєва, ця цифра в регіоні не є критичною, проте на неї слід звертати увагу і, що важливо, реагувати. За 3 місяці 2024 року у пологовому будинку №3 Миколаєва сталося 226 пологів, з них передчасних – лише 9.
Коли стан такої дитини стає стабільним, його переводять до Миколаївської обласної клінічної лікарні. Ця установа надає допомогу близько 35% дітей, що передчасно народилися, від загальної кількості новонароджених у регіоні.
Лікар-неонатолог, завідувач відділення новонароджених пологового будинку №3 Миколаєва Микола Кондратов наголошує на важливості неонатальних інкубаторів.
«Для передчасно народженої дитини важливий так званий «тепловий ланцюжок». Такі діти дуже швидко замерзають, вони можуть перегріватись, а це дуже шкідливо для їхньої стабілізації. Важливо, щоб у медустанові були транспортні інкубатори та дитину можна було вчасно помістити. Стабілізація немовляти залежить від стану дитини при народженні та від патології, що викликала передчасні пологи», – розповів лікар.
Оксана Манілова з Миколаївської області нещодавно народила у пологовому будинку №3 хлопчика з вагою 1750 р. Малюк не відразу почав дихати, тому потребував підтримки CPAP-апарату, а згодом і інкубатора-трансформера.
«У кувезі синові добре: там тепло, волого – через віконце я це відчула. Дуже щаслива, що у пологовому будинку було таке обладнання – це допомогло врятувати життя мого сина», – розповідає Оксана.
Дівчині пощастило — заклад отримав нові сучасні неонатальні інкубатори, які допомогли її дитині. Важливе обладнання надано Благодійним фондом «Благомай» та компанією PepsiCo в Україні в рамках Національного проекту підтримки дітей «Тепло для немовлят».
Благодійники передали регіону 16 інкубаторів та 2 реанімобілі. Через повномасштабне вторгнення медустанови Миколаєва обслуговують не лише мешканок свого регіону, а й мешканок сусідніх прифронтових областей, зокрема Херсонщини. Завдяки реанімобілям транспортування хворих буде значно безпечнішим.