Міноборони опублікувало новий перелік захворювань, що визначали непридатність до служби. Повний список

Коментарi:

Міноборони України оновило список захворювань, за якими визначається придатність до військової служби.

Відповідний наказ уже опубліковано.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Як це відбуватиметься – видно на прикладі туберкульозу. Так, повністю знімаються з військового обліку ті, хто перебуває на активній стадії захворювання з виділенням бактерій та розпадом легеневої тканини.

Якщо ж бактерії не виділяються, а тканина не розпадається, то треба буде знову приходити на медкомісію за півроку.

Люди, які мають клінічно вилікуваний туберкульоз, можуть служити у ТЦК та частинах забезпечення. Якщо ж у призовника є "залишкові явища" після вилікуваного туберкульозу, він цілком придатний.

Цікавішою є ситуація щодо ВІЛ. Непридатними вважають лише ті, у кого він прогресує. Інші носії вірусу можуть або служити в тилових частинах і ТЦК, або, якщо йдеться про безсимптомні носії, на фронті.

Ракових хворих знімуть з обліку лише, якщо вони неоперабельні та мають метастази. Те саме, якщо пухлина швидко прогресує.

Тих же, хто прооперував первинну пухлину або вона у них "повільно прогресуюча", можуть направити на службу в тил. Те саме – якщо у них рак шкіри або нижньої губи.

І цілком придатними визнають тих, хто має рак у стадії стійкої ремісії.

Служити в тилу можуть закликати людей з легкими психічними розладами (якщо при цьому "з виходом на одужання" – то визнають цілком придатним), синдроми залежності, розлади поведінки з рідкісними нападами афекту. Також у ТЦК та тил можуть відправити людей з розумовою відсталістю легкого ступеня.

Ще момент – вагітні та жінки вважаються придатними до служби, якщо вагітність і післяпологовий період пройшли без ускладнень. Ускладнення дають декларація про відпустку чи звільнення.

Нагадаємо, що із завтрашнього дня зникає поняття "обмежено придатний" . За новим законом, всі, хто набув такого статусу, мають протягом дев'яти місяців знову пройти медкомісію.