Військовозобов'язані чоловіки та жінки з України можуть втратити фінансову допомогу в Німеччині

Коментарi:

Українські біженці в Німеччині можуть залишитись без фінансової допомоги Bürgergeld, яка становить 563 євро на місяць.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Важливо, що Bürgergeld – форма соціальної державної допомоги, яка з 1 січня 2023 року є основним забезпеченням для працездатних, але тимчасово потребують і безробітних осіб.

Як пише Deutsche Welle, депутат Бундестагу висловив думку, що Німеччина не має використовувати кошти платників податків для фінансування безробіття, а також вважає, що ця допомога стримує біженців від пошуку роботи. Якщо ці прогнози виправдаються, то з 1 січня українцям доведеться жити у Німеччині лише за власні зароблені кошти.

У двох федеральних землях Німеччини вже почали говорити про необхідність зміни підходів до виплат українським біженцям. Міністр внутрішніх справ Бранденбурга та голова загальнонімецької конференції міністрів внутрішніх справ Міхаель Штюбген зазначив, що одночасна передача значних ресурсів для підтримки України та виплата субсидій українським військовозобов'язаним, які перебувають у Німеччині, є недоцільною. Його підтримує міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Геррманн.

Штюбген вважає, що виплати Bürgergeld не стимулюють українців до пошуку роботи, адже рівень їхньої зайнятості залишається дуже низьким. Питання про виплату соціальної допомоги обговорюватиметься на конференції міністрів внутрішніх справ Німеччини, яка відбудеться 19-21 червня у Потсдамі.

Раніше у Бундестазі вже закликали припинити виплати військовозобов'язаним українцям у Німеччині.