У Миколаєві презентували Майстер-план розвитку міста космічного масштабу та з космічними цінами

Коментарi:

Сьогодні, 4 липня, в Миколаєві відбулась презентація Майстер-плану, який готували для міста представники італійської компанії One Works та данської COWI.

Цей документ має стати дороговказом для подальшого розвитку міста і, власне, це було вимогою від наших партнерів для отримання допомоги як під час війни, так і в післявоєнний період, пише сайт Миколаївської міської ради.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Наразі Майстер-план знаходиться на фінальній стадії розробки першої черги. Далі його презентують депутатам міської ради та мають затвердити на сесії. Після цього документ треба привести у відповідність до українського законодавства і впроваджувати за планом, який пропонують розробники.

Посол Данії Олє Егберг Міккельсен, звернувшись до присутніх на презентації, пригадав, як тільки починалась робота над Майстер-планом.

«Наразі ми підійшли до фінальної стадії проєкту. Визначено основні моменти, такі як опалення, водопостачання, управління твердими побутовими відходами, щоб все було ефективно і мало сенс. Якщо слідувати цьому плану, можна досягти позитивних результатів. В Данії ми так само працюємо. Я говорив з молодими миколаївцями, які були в Дубаї і хочуть, щоб Миколаїв був таким самим розвиненим. Ми можемо допомогти вам зробити місто доступним і ефективним», – сказав пан Міккельсен.

Він додав, що в Майстер-план включили багато елементів, над багатьма з них, в тому числі водопостачанням, вже почали працювати.

«Ми надаємо перевагу діям. В рамках генплану пропонується зменшити кількість втрат води, ми також враховуємо поточну ситуацію з військовими діями. Плануємо Фонд сталої інфраструктури, щоб відновити мережу. Ми працюємо над питанням енергоефективності, щоб зробити Миколаїв зеленим. У наступній фазі будемо підтримувати напрямок щодо стабілізації енергетичної системи, щоб вона була незалежною».

На думку технічного директора з економіки та менеджменту данської компанії COWI Йеспера Карупа Педерсена, потрібно працювати з поглядом в майбутнє. «Горизонт до 2050 року, щоб це був процвітаючий центр. Це справа не тільки експертів – сюди залучена громадськість, адже їм тут жити. Треба працювати разом і залучити мешканців до управління, щоб реалізувати ці зміни», – відзначив він.

Переходячи безпосередньо до презентації Майстер-плану, представниця компанії One Works Франческа Пінтус розповіла про етапи роботи над документом. А саме: економічний, соціально-демографічний, аналіз ділянок міста, аналіз збитків від війни, потенціал переробки будівельних відходів.

Зупиняючись на цілях у сфері міського дизайну, експерти розробили кілька тем:

  • Повернення набережної громаді, адже мешканці дали потужний меседж щодо цього
  • Розвиток туристичної сфери в концепції «Місто на хвилі»
  • Розвиток нових промислових та технологічних районів
  • Сприяння розвитку багатофункціональних районів.

Стратегія розвитку дорожньої мережі передбачає будівництво нового об’їзного мосту для вантажного транспорту; будівництво нової об’їзної дороги для перенаправлення руху вантажівок з центральних доріг міста та впровадження інтегрованих паркінгів для заохочення переходу від приватного до громадського транспорту.

Йеспер Педерсен також зупинився на питаннях водопостачання та водовідновлення. Зокрема, планується будівництво водогону «Нова Одеса», нових очисних споруд, відновлення Жовтневого водосховища, встановлення сонячних електростанцій для потреб водопостачання. Загальна сума необхідного інвестування цих проєктів становить 316 млн євро.

В Майстер-плані передбачається будівництво сортувальної лінії для вторсировини в рамках роботи над управлінням муніципальними відходами.