Замах на Трампа: подробиці

Коментарi:

На кандидата в президенти США Дональда Трампа вчинено замах під час мітингу у Пенсільванії. Він залишився живим, стрілець ліквідований. Загинув один із учасників мітингу. Ще двоє поранено.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Трампа доставили до медустанови, де він одразу заявив, що з ним "все гаразд".

Президент США Джо Байден заявив, що молиться за одужання Трампа, за його словами, у США немає місця насильству з політичних мотивів,

Деякі республіканці звинувачують Байдена у підготовці умов для стрілянини на мітингу в Пенсільванії. Вони посилаються на висловлювання, які Байден використав на адресу Трампа.

Екс-президент США заявив, що під час замаху йому прострелили вухо.

"Неймовірно, що це могло статися в нашій країні. У мене вистрілили кулею, яка пробила верхню частину правого вуха. Я одразу зрозумів, що щось не так, почув свист, постріли і одразу відчув, як куля розриває шкіру. Відбулася сильна кровотеча. Боже, бережи Америку", – прокоментував замах Трамп у соцмережі Truth Social.

Зараз Трамп уже виписаний із лікарні та полетів до Нью-Джерсі.

Стрілець

Названо особу стрільця, який вчинив замах на Дональда Трампа. Це Метью Крукс, 20-річний пенсіонер, пише New York Post з посиланням на джерела.

Після спроби замаху його вбили співробітники Секретної служби США.

На думку Секретної служби США, стрілець не пов'язаний із кимось із-за кордону.

На місці стрілянини знайшли гвинтівку. Стрілець знаходився за територією мітингу – на будівлі в сотні метрів.

Напередодні невдалого замаху на Трампа стрілець Томас Метью Крукс записав відео зі своєї машини.

Він розповідає, що ненавидить республіканців та Трампа.

The Washington Post пише, що Крукс, згідно зі списками виборців штату Пенсільванія, є республіканцем.

Перший напад за 40 років

Видання Associated Press звернуло увагу, що такий інцидент у Пенсільванії став першою стріляниною у кандидата у президенти США або президента США за більш ніж 40 років.

Останній подібний випадок стався з Рональдом Рейганом 30 березня 1981 року. Стрілець випустив шість куль у бік Рейгана, одна з них потрапила тодішньому президентові в груди, але він вижив.

Також у 1968 році у США застрелили Роберта Ф. Кеннеді у 1968 році, а у 1972 році була спроба вбивства кандидата у президенти США Джорджа Уоллеса.

Жертва та постраждалі

За даними американської поліції, в результаті стрілянини в штаті Пенсільванія було вбито одного чоловіка, ще двох – тяжко поранено. Їхні особи вже встановили.

За словами підполковника поліції штату Пенсільванія Джорджа Бівенса, постріли були "розрізненими" і не потрапляли в одне місце у натовпі.

"Ми повідомили кількох членів сім'ї (загиблого та поранених – ред.), але у них ще не було можливості сповістити далеких родичів", – додав він.