Відмінність фанери від ДСП
Деревно-плитні матеріали, отримані з продуктів деревообробки, такі як фанера і ДСП, активно використовуються в будівельній, меблевій та інших сферах.
Вони актуальні для вирівнювання поверхні, створення звуко- та теплоізоляційних шарів, реалізації оригінальних архітектурних рішень. При цьому згадані матеріали помітно відрізняються як експлуатаційними, так і візуальними властивостями, що позначається на їх застосуванні.
Особливості матеріалів
Одна із ключових відмінностей фанери від ДСП продиктована особливостями складу. Фанера формується з тонких шарів перпендикулярно склеєного шпону під впливом тиску та високих температур. У свою чергу, ДСП відповідає своєму повному найменуванню: деревно-стружкова плита, що складається з тирси і безпосередньо дрібної стружки, які аналогічно склеюються та пресуються під впливом певних температур.
Фанера має більш високу міцність та зносостійкість у порівнянні з ДСП, що обумовлено її однорідною структурою. Крім того, фанера є вологостійким матеріалом, що робить її придатним для створення конструкцій у приміщеннях з підвищеним рівнем вологи.
Відмінності у поверхні
Поверхня ДСП, як правило, відрізняється гладкішою фактурою. Це безпосередньо пов'язано з тим, що поверхня натуральної деревини, яка забезпечує надійність фанери, апріорі не може бути рівною. Втім, виробники пропонують шліфовану фанеру, яка в цьому плані практично не поступається деревно-стружковим плитам. Саме такий матеріал можна купити, наприклад, у будівельному магазині alkiv.ua.
Робота з матеріалом
Листи фанери відрізняються набагато меншою вагою, ніж ДСП. Відповідно, їх легше переносити, вони легко транспортуються. Крім того, з фанерою легше працювати за необхідності щось вкрутити чи вбити. Якщо ви працюєте з дрилем, ви можете бути впевнені, що кріплення у фанері будуть надійно тримаються. У той же час, більш тендітна структура ДСП такі елементи не завжди утримує. З цієї причини довіряти слід перевіреним виробникам, які реалізують якісні деревинно-стружкові плити або готову продукцію з них. При належній обробці та ДСП може бути довговічною та зносостійкою.
Екологічність
Строго кажучи, фанера є екологічнішим матеріалом з погляду експлуатації. Адже для її виробництва не використовуються клейові склади на основі карбамідо-формальдегідних смол у великій кількості. З іншого боку, деревно-стружкова плита виготовляється з відходів лісозаготівлі, що робить виробничий процес більш щадним для довкілля.
Таким чином, і фанера, і ДСП мають свої переваги і недоліки. При виборі конкретного матеріалу виходячи з поставлених завдань і бюджету, яким ви маєте в своєму розпорядженні. Фанера є оптимальним варіантом для створення перекриттів, дверних конструкцій, обшивки поверхонь, формування опалубки. Завдяки вологостійкості, матеріал може бути актуальним для робіт на свіжому повітрі. У той же час ДСП може бути доречна при обробці стель і внутрішніх стін.