В Управлінні охорони здоров'я Миколаївської міськради прокоментували ситуацію із 6-місячною дівчинкою, яка впала в кому після щеплення

Коментарi:

У Миколаєві обговорюють скандал із шестимісячною дівчинкою на ім'я Поліна, яка нібито впала в кому після щеплення вакциною АКДС у поліклініці №5.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Згідно з інформацією, опублікованою в одному з місцевих інтернет-видань, після щеплення у дитини набрякла ніжка, і дівчинку в стані коми перевели до Одеси. Депутат Миколаївської облради Світлана Федорова також стверджує, що інцидент «мав місце бути». Однак, на даний момент немає жодних документальних підтверджень чи заяв від самих родичів дитини.

Сьогодні, 17 липня, начальниця Управління охорони здоров'я Миколаївської міськради Ірина Шамрай прокоментувала ситуацію. Вона повідомила, що було проведено ретельну перевірку спільно з обласним управлінням охорони здоров'я. Пацієнтку із вищезгаданими симптомами не вдалося знайти ні в Миколаєві, ні в Одесі.

"У Миколаєві дитячі реанімаційні відділення знаходяться в обласній дитячій лікарні на Миколаївській та міській дитячій лікарні на Рюміна. У цих закладах таких пацієнтів немає. З такими запитами пацієнтів не було. До інших закладах також не надходила така пацієнтка. Більше того, у базі даних щодо всім випадкам захворювань така дитина не зареєстрована", – заявила Ірина Шамрай.

За її словами, вони також зв'язалися із колегами з Одеси. Згідно з попередніми даними, з 8 червня до одеських лікарень не надходили пацієнти з Миколаєва з побічними реакціями після щеплення, тим більше, діти з ім'ям Поліна у віці шести місяців.

Крім того, було проведено перевірку по пологових будинках Миколаєва. Виявилося, що дитина із зазначеними ім'ям та прізвищем не народжувалась протягом зазначеного періоду.

Ірина Шамрай наголосила, що якби така дитина із зазначеною побічною реакцією потрапила до лікарні, лікарі протягом доби зобов'язані передати цю інформацію до Державного експертного центру, який розслідує такі випадки.

Якщо на цю серію вакцини є реакція, то її вилучають на карантин і проводять подальше розслідування. видає свої рекомендації. За півроку був один випадок, коли вакцину помістили в карантин, але після розслідування її звідти вилучили, тому що припущення не підтвердилися", — зазначила Шамрай.

Вона також додала, що людина, яка створила цю історію, або давно не працює у медицині, або просто не знає, як це відбувається. Після дзвінка до Одеси та надання всіх даних за дві години було перевірено всі реанімаційні відділення.

"Це дуже вузькоспеціалізована патологія у дитини. Для кожного дитячого лікаря є свої норми і дитячих реаніматологів не так багато, вони майже всіх знають у своєму колі", – резюмувала Ірина Шамрай.