Україна американськими ракетами знищила ще один російський комплекс С-300
ЗСУ змогли знищити сучасну російську систему ППО С-300 під Маріуполем.
Про це пише видання Bild, яке вивчило відеозапис удару. Комплекс, що складається з радарної установки, центру управління вогнем та кількох мобільних пускових установок, був уражений 16 липня.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
Для атаки українські військові використовували чотири ракети з касетними боєприпасами ATACMS, запущеними за допомогою систем Himars або установок M270, переданих Німеччиною, зазначає видання. На користь версії про застосування ЗСУ саме ATACMS говорить і той факт, що знищений С-300 знаходився за 95 кілометрів за лінією фронту.
За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, зараз Україна знищила понад 20 російських пускових установок та близько 15 радіолокаційних станцій С-300, а також не менше чотирьох вогневих одиниць С-400 та десятки систем «Тор» та «Бук». "Ми продовжуємо планомірно знищувати потенціал російської протиповітряної оборони і тим самим створюємо сприятливі умови для успішного розгортання бойових літаків", – говорив раніше головком, маючи на увазі майбутні поставки винищувачів F-16.
24 квітня одразу кілька західних ЗМІ повідомили, що Вашингтон таємно поставив Києву далекобійні ATACMS. За даними джерел Bloomberg у Білому домі, ракети включили до пакету допомоги на $300 млн, затвердженого ще 12 березня, і рішення про це було ухвалено через те, що Росія знову почала бити об'єктами критичної інфраструктури України. Повідомлялося, що ЗСУ застосували отримані ATACMS 17 квітня, атакувавши військовий аеродром у Криму, а потім метою стали позиції російської армії на схід від окупованого Бердянська.
У ніч проти 10 червня Збройні сили України атакували ракетами ATACMS зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) Росії в анексованому Криму, знищивши дві системи С-300 біля Чорноморського та Євпаторії, а також С-400 у районі Джанкоя. На початку червня ЗСУ вразили як мінімум дві пускові установки та кілька допоміжних машин системи С-300/С-400 у Білгородській області, вперше застосувавши ATACMS для ударів по Росії після отримання дозволу від США.
ATACMS – американські тактичні ракети, що запускаються з HIMARS і здатні вражати цілі на відстані до 300 км. Вони увійшли до нового пакета допомоги на $61 млрд, який президент США Джо Байден схвалив наприкінці квітня.
Наприкінці травня США дозволили Україні використати отримане американське озброєння проти військових цілей на території Росії (до цього Вашингтон дозволяв застосовувати поставлені боєприпаси лише по об'єктах, що знаходяться на окупованих територіях, включаючи Крим). Однак удари можна завдавати не далі 100 км від кордону, тому дозвіл не поширюється на ключові аеродроми, пише Washington Post. У Держдепі зазначали, що дозволять ЗСУ бити далі, лише якщо Росія «спробує розширити фронт».
18 липня президент Володимир Зеленський закликав США та інші країни Заходу дозволити Києву завдавати ударів далекобійними ракетами вглиб Росії, щоб Збройні сили України могли знищити всі аеродроми, з яких російська армія завдає ударів українським містам.