Україна відправила на фронт майже 4 тисячі в'язнів

Коментарi:

До Збройних сил України (ЗСУ) вирушили служити 3,8 тис. ув'язнених, пише The Guardian.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Більшість ув'язнених мобілізовані як піхотинці. Засуджені проходять підготовку у спеціальному таборі, де їх навчають поводитися з автоматичною зброєю, встановлювати та знешкоджувати міни. У ЗСУ виданню заявили, що не планують використовувати мобілізованих ув'язнених для так званих «м'ясних штурмів».

«Вони не намагаються зберегти їм життя. Вони використовують своїх хлопців як м'ясо», – прокоментував представник українського батальйону Олексій Дух тактику російської армії. За його словами, його новобранці мотивовані та готові боротися.

Інструктор Денис Кравченко повідомив, що засуджені одержують стандартну армійську зарплату у розмірі $500, а також додаткові $2,5 тис. на місяць, у той момент, коли вони перебувають на передовій. На його думку, українське військове відомство має підвищити платню, щоб вирішити кадрове питання без залучення в'язнів.

Президент України Володимир Зеленський 17 травня підписав закон, що дає змогу мобілізувати засуджених на війну. Згідно з документом, деякі категорії засуджених можуть добровільно підписати контракт та вирушити на службу до армії. Закон передбачає умовно-дострокове звільнення для ув'язнених, які підписали контракт, але остаточне рішення про УДВ для них прийматиме суд. Проте служити в армії вони можуть лише під час воєнного стану країни.

В армію не можуть мобілізувати осіб, засуджених за статтями про підрив національної безпеки України, за скоєння умисного вбивства двох і більше осіб або вбивства, пов'язаного з зґвалтуванням, за будь-які злочини проти статевої недоторканності, тероризм, особливо тяжкі корупційні злочини та ДТП зі смертельним наслідком впливом наркотиків чи алкоголю.

За даними Мін'юсту України, у в'язницях перебувають понад 27 тис. засуджених, 1538 із яких жінки.