Україна заявила про втечу всіх російських військових кораблів із Азовського моря
Росія вивела всі бойові кораблі з акваторії Азовського моря, заявив речник військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
"Раніше вони могли базуватися в Азові або періодично заходити, наприклад, у Темрюк, або періодично перебувати в Таганрозької затоці, то зараз вирішили залишити акваторію", – сказав Плетенчук в ефірі телемарафону.
Він стверджує, що українські військові знищили в порту «Кавказ» пором «Слов'янин», який використовувала російська армія для забезпечення логістики. Після цього з акваторії були виведені всі військові російські судна.
«Тобто він використовувався для міжнародних перевезень до того моменту, поки не було пошкоджено два попередні залізничні пороми. Він використовувався на користь військової логістики РФ і був фактично єдиним таким елементом, який пов'язував материкову залізницю з кримською залізницею», – зазначив він.
Плетенчук уточнив, що в Чорному морі є лише один підводний човен російських збройних сил. "До цього досить тривалий час, більше тижня, взагалі не було жодних одиниць, але, звичайно, залишити повністю акваторію Чорного моря вони собі не можуть дозволити, хіба що йдеться про надводні кораблі", – наголосив він.
23 липня Генштаб ЗСУ заявив про успішну атаку на поромне судно в Краснодарському краї.
Загалом за час війни Росія втратила понад 20 військових кораблів, включаючи великі десантні (БДК), підводні човни та флагманський крейсер «Москва», випливає з підрахунків Oryx на основі відкритих даних. До вторгнення в Україну флот Росії у Чорному морі налічував понад 70 кораблів.
Серед тих, хто отримав пошкодження або затоплених, — п'ять із семи БДК, які перебували у складі флоту перед початком війни. Це «Цезар Куніков», «Новочеркаськ», «Саратов», «Оленьогірський гірник» та «Мінськ».
Після поразки Збройними силами України російських військових кораблів РФ почала патрулювати Чорне море за допомогою підводних човнів. Як зазначав Плетенчук, в Азово-Чорноморському регіоні російська армія використовує чотири підводні човни, з яких три є носіями крилатих ракет.