«Укренерго» підтвердило аварію на Південноукраїнській АЕС, яка призвела до погіршення ситуації з обмеженнями світла

Коментарi:

Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що міністр енергетики Герман Галущенко збрехав, коли заявляв, що аварії на Південноукраїнській АЕС – російський фейк.

Такий висновок нардеп зробив з посиланням на відповідь на його запит від НЕК "Укренерго".

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

За його словами, він отримав відповідь, яка прямо протилежна до того, що заявляв міністр.

Так, 15 липня 2024 року на Південноукраїнській атомній електростанції відбулася позаштатна подія в результаті якої були пошкоджені трансформатори струму, що призвело до руйнувань на ВРП 330 (Ввідно-розподільний пристрій).

В результаті відключився перший енергоблок з навантаженням 1000 МВт, а також три лінії електропередач. Сталося коротке замикання вимірювального трансформатора струму з наступним руйнуванням та загоранням.

Як наслідок в південно-східних регіонів були введені графіки аварійних відключень, а в центральних регіонах, в тому числі і в місті Києві суттєво збільшився час відключення споживачів від енергомережі.

"Тут, всі хто був в Києві в ці дні, можете памʼятати що дуже на довго відключали світло навіть в ночі. Ну і постає логічне запитання, чому Галущенко публічно про це збрехав і заперечував", – підсумував нардеп.

Раніше, директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко заявляв про три загоряння трансформаторів струму на Південноукраїнській АЕС, що призвело до тимчасового погіршення ситуації з обмеженнями світла.

Згодом, під час години запитань до уряду у Верховній Раді, міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що інформація про загоряння трансформаторів на Південноукраїнські АЕС – не правда і російський наратив.

"Центр протидії дезінформації вже висловив позицію, що це все є фейк, і найцікавіше, знаєте, що спочатку ця інформація з'явилася на російських каналах", – заявив він.

"Потім експертам воно залетіло в український медіапростір. Ну, це неправда, блок мережі працює. Питання в тому, для чого це робиться", – продовжив Галущенко.