Половина шкіл Миколаєва працюватимуть у очному режимі, – Сєнкевич
До початку навчального року залишилося менше місяця, але так і неясно, як навчатимуться миколаївські школярі
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
Міністерство освіти та науки (МОН) говорить про значні освітні прогалини дітей — відставання фіксується на рівні двох років. Міністр освіти Оксен Лісовий, який учора побував на Миколаївщині, вважає, що до цього призвело 4-річне дистанційне навчання.
"Є також втрати у психоемоційному розвитку дітей, у формуванні вольових якостей, втрати у здоров'ї через тривале перебування без фізичної активності в онлайн-освіті. Багато негативних факторів, які позначаться на успішності наших громадян у майбутньому", – зазначив Лісовий.
Тому з 1 вересня у Миколаєві планують запустити офлайн та онлайн режими навчання. Очне навчання буде можливим, якщо школа обладнана укриттями на випадок повітряних атак. За словами мера Олександра Сєнкевича, таких шкіл у місті близько 40 – приблизно половина. У цих навчальних закладах також є питна вода та дизель-генератори.
Інші школи перебувають у процесі ремонту чи будівництва укриттів, і очное навчання у 24/25 навчальному році тут неможливе.
Олександр Сєнкевич зазначив, що ті, хто не захоче вчитися у очному форматі, зможуть продовжити навчання онлайн. Батькам, які бажають, щоб їхня дитина продовжувала навчання дистанційно, будуть запропоновані окремі класи. Проте мер не уточнив, чи будуть ці класи у "рідній" школі.
"Ви маєте з'ясувати, чи запускається ваша школа в очному режимі. Ви зможете вибрати для себе гібридний формат, куди і як це робити", – плутано пояснив Сєнкевич під час ефіру в соцмережах 1 серпня.
Він наголосив, що відновлення офлайн-навчання у школах буде можливим лише за згодою батьків. І саме вони нестимуть відповідальність за свій вибір.
Також зазначимо, що дозвіл на роботу навчальних закладів у очному режимі надає обласна військова адміністрація. Поки що офіційного «допуску» у жодній школи в Миколаєві немає, все на словах.