У Туреччині спустили на воду другий військовий корабель для флоту України

Коментарi:

Корвет класу Ada "Гетьман Іван Виговський", який будується в Туреччині для військово-морських сил (ВМС) України, був спущений на воду в Стамбулі 1 серпня.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

У церемонії, що відбулася на верфі RMK Marine, взяли участь міністр оборони України Рустем Умеров, командувач ВМС Олексій Неїжпапа, дружина президента Олена Зеленська, голова Меджлісу Мустафа Джемілєв та власник турецької оборонної компанії Baykar Халюк Байрактар.

Корвет здійснить своє перше плавання у 2026 році. Судно мають передати замовнику у першому кварталі 2027 року, повідомив гендиректор суднобудівної компанії STM Озгюр Гюлерюз. Він додав, що STM продовжить роботу щодо зміцнення флоту України, яку він назвав "стратегічним партнером" Туреччини.

У жовтні 2022 року також у Стамбулі було спущено на воду перший корвет аналогічного класу «Гетьман Іван Мазепа», який має стати флагманом українського флоту. Цієї весни він вийшов на ходові випробування.

Судна будуються за межами України через її війну з Росією. Умеров зазначив, що корвети «оснащені сучасною зброєю» та стануть «цінним доповненням» флоту. Він нагадав, що Україна вже «зламала панування» Росії у морі, знищивши десятки її кораблів, і тепер активно розширює можливості ВМС у Чорному та Азовському морях, підвищуючи свою обороноздатність. «Вдячні турецьким партнерам за підтримку у важкий для нашої держави час», – додав Умеров.

Водотоннажність українських корветів класу Ada перевищує 2400 тонн, максимальна швидкість становить 29 вузлів, а дальність плавання — 3500 миль. Повний екіпаж – 106 осіб. Корвети озброєні 76-міліметровою корабельною артилерійською установкою Super Rapid італійського виробництва, 12,7-міліметровими дистанційно керованими установками STAMP, протикорабельними ракетами Harpoon. Також на судах є ангар для вертольота та такі системи: управління вогнем, захисту від торпедних атак, радіоелектронної боротьби, супутникового зв'язку, постановки дипольних перешкод. Крім того, такі кораблі мають тактичний навігаційний радар та радар для виявлення повітряних цілей.

Корвети для України будують з урахуванням можливості переозброєння, зокрема з використанням арсеналу різних виробників. Тобто осередки під крилаті ракети підходять як для Harpoon, так і для ракет комплексу «Нептун», турецької Atmaca, норвезької Naval Strike Missile та інших.