Є варіанти повернення прикордонників з російського полону, – Координаційний штаб
Обговорили ситуацію довкола процесу перемовин щодо обмінів.
Представник Координаційного штабу взяв участь у зустрічі з членами родин військовослужбовців Державної прикордонної служби, які потрапили у полон або зникли безвісти у 2022-2024 роках.
Зустріч відбулася в офісі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під головуванням Дмитра Лубінця. З рідними прикордонників, які потрапили в полон або зникли безвісти, також спілкувалися представники Державної прикордонної служби України, НІБу, Об'єднаного центру СБУ та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
Обговорили ситуацію довкола процесу перемовин щодо обмінів полоненими. Рідні переймалися тривалим терміном перебування прикордонників у ворожому полоні та невеликою кількістю визволених, зокрема з числа офіцерського складу.
Обговорили механізм офіційного підтвердження статусу «полон» та джерела надходження інформації про місця утримання, а також стан здоров'я поневолених прикордонників.
Представник Координаційного штабу поінформував про напрацьовані кейси щодо звільнення з полону оборонців, які були протизаконно засуджені до тривалих термінів на території країни-агресорки та ТОТ.
Окремо торкнулися питань щодо ігнорування рф пропозиції про створення змішаних медичних комісій, заборону всіх видів зв’язку, включно з паперовими листами й посилками, дуже вибіркові дозволи на відвідування місць утримання представниками МКЧХ. Також розмова стосувалася можливого залучення країни-посередниці до переговорного процесу, повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.