Британська розвідка повідомила про дефіцит питної води у російських солдатів в Україні
Російські військові зіткнулися з нестачею питної води на фронті в Україні, йдеться у розвідці Міноборони Великобританії.
Така ситуація склалася через пошкодження комунальної інфраструктури, спричинені бомбардуваннями та ракетними обстрілами. Також проблему посилює спекотна погода.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
Проросійський військовий блогер повідомив, що пайок води для пілотів обмежили до одного літра на день, що відповідає чверті мінімальної потреби, яка рекомендується при роботі в умовах високих температур. У результаті льотчикам доводиться звертатися по воду до місцевих жителів.
Також, за даними британської розвідки, деякі російські військові частини змушені виготовляти імпровізовані засоби фільтрації, використовуючи калюжі, що застоялися, для задоволення щоденних потреб у воді, що загрожує зростанням захворюваності серед солдатів.
«Нестача води, яка призводить до зневоднення та підвищеного ризику інфекцій, майже напевно впливає на моральний дух та оперативну ефективність» російської армії, наголошують у відомстві.
Водопостачання Донецької області було порушено після вторгнення Росії до України. За даними місцевого підприємства «Вода Донбасу», брак ресурсу спостерігається більш ніж у 10 містах регіону — серед них Донецьк, Макіївка, Ясинувата, Горлівка, Єнакієве, Дебальцеве, Кіровське, Жданівка, Шахтарськ, Торез, Сніжне.
Раніше вода сюди надходила через канал «Сіверський Донець — Донбас», який розпочинався на Харківщині та закінчувався біля Ясинуватої, а далі розгалужувався водоводами. Фінальна ділянка каналу йшла повз Бахмут на Годинник Яр і огинала Горлівку — зараз бетонне русло в багатьох місцях розбите артилерією.
У лютому 2022 року через російські обстріли в напрямку Торецька було розбито опори високовольтних ЛЕП під селищем Шуми, в результаті зупинилося електропостачання насосних станцій. З того часу вода не подається ні в окуповані Горлівку та Донецьк, ні в український Торецьк, зазначало Радіо Свобода. Також більше не працює Донецька фільтрувальна станція в районі Авдіївки, яка до штурму міста розташовувалась на нейтральній смузі між позиціями сторін.
Щоб виправити ситуацію, російська влада вирішила провести водовід із річки Дон. Його було введено в експлуатацію у травні 2023 року. Однак через цей водовід до Донецької області надходить лише 4000 кубометрів води на добу, що еквівалентно трьом хвилинам повноцінної роботи каналу «Сіверський Донець — Донбас». Один із колишніх керівників «Води Донбасу» називав це «чайною ложкою у великій тарілці борщу».
Наразі у кількох окупованих містах області, у тому числі в Донецьку, Макіївці та Ясинуватій, діє графік подачі води. За словами місцевих жителів, її включають через кожні три дні на кілька годин.