Україна підбила ракетами пором із паливом у російському порту Кавказ
Збройні сили України (ЗСУ) завдали удару по залізничному порому з цистернами в порту Кавказ у Краснодарському краї.
Внаслідок отриманих пошкоджень від ракети ЗСУ та вибухів палива пором «Конро Трейдер» затонув, повідомив оперштаб Кубані.
На поромі було 30 цистерн з паливом, повідомив голова Темрюкського району Кубані Федір Бабенков. Також на кораблі було 15 моряків, їхня доля невідома.
«Атаковано залізничну пором з паливними цистернами в порту Кавказ На місці працюють екстрені та спеціальні служби. Площа пожежі та інформація про постраждалих уточнюється», – йдеться у повідомленні.
Росіяни припускають, що українські війська вдарили по порту ракетами «Нептун», одна з них влучила у паром «Конро Трейдер». Атака велася, ймовірно, з Одеської області. Рух мостом через Керченську протоку тимчасово перекрито.
За словами очевидців, на півострові здіймається густий чорний дим, а в Севастополі пролунав сигнал тривоги. Незабаром після удару в Керчі почали лунати звуки вибухів. Як пише «Кримський вітер» із посиланням на місцевих жителів, на поромі почали вибухати цистерни з паливом.
До порту Кавказ направлено пожежний потяг. У черзі перед закритим Кримським мостом станом на 18.30 мск зібралося 1380 машин: 400 очікують на проїзд з боку Тамані, а 980 — з боку Керчі.
Порт «Кавказ» став ціллю ЗСУ з початку російського вторгнення у лютому 2022 року. Востаннє українська армія атакувала його наприкінці липня. Тоді безпілотники атакували поромне судно в морській гавані, одна людина загинула, ще п'ять отримали поранення.
Порт Кавказ розташований у північно-східній частині Керченської протоки на Таманському півострові. Він займає 46,5 га і є одним із найбільших пасажирських портів Росії. Пропускна спроможність його вантажних терміналів становить 27,5 млн. тонн на рік. За підсумками 2023 року вантажообіг порту зріс на 28,1%, до 21,4 млн.
Порт був побудований 1953 року на косі Чушка у Керченській протоці у Темрюкському районі Краснодарського краю. Його основне призначення – обслуговування Керченської поромної переправи на лінії порт Крим – порт Кавказ. Інфраструктура порту дозволяє здійснювати перевезення пасажирів, автомобілів та залізничних поїздів.
Поблизу порту Кавказ було побудовано однойменну залізничну станцію, яка виконує маневрові роботи з формування поїздів та накатування вагонів на пором.