У Миколаєві проводять діагностику та лікування рідкісного синдрому
Від початку року у неврологічному відділенні та реабілітаційному центрі лікарні №4 успішно проліковано троє пацієнтів з синдромом Гійєна-Барре.
Синдром Гійєна-Барре – це рідкісне складне аутоімунне захворювання, коли імунна система організму починає атакувати власні нервові клітини, зокрема мієлінові оболонки нервів. Основною особливістю цього синдрому є гостре запалення нервів, що призводить до м’язової слабкості і, в деяких випадках, паралічу.
На базі міської лікарні №4 створено всі можливості для діагностичного обстеження та лікування пацієнтів з цією патологією, повідомляють в міському управлінні охорони здоров'я.
Як зазначає завідувачка неврологічним відділенням Олена Курляк, повний цикл медичної допомоги пацієнтам з синдромом Гійєна-Барре включає систематичне лікування, плазмаферез, підтримуючу терапію, корекцію порушень дихання або серцевого ритму та подальшу реабілітацію.
Більшість пацієнтів відновлюються повністю. Але процес відновлення тривалий, і треба розуміти, що остаточний результат залежить не лише від роботи медичних працівників, а й від докладених зусиль самого пацієнта та його рідних. Після виписки з лікарні реабілітація має продовжуватись – поради та вправи, які рекомендують спеціалісти, необхідно виконувати щоденно в домашніх умовах.
Зазвичай симптоми хвороби вражають нижні кінцівки, пізніше розповсюджуються на м’язи рук та голови. Серед найбільш типових симптомів, на які варто звернути увагу, виділяють:
зниження сили м’язів, відчуття поколювання;
нтенсивний біль в області плечового поясу, спини, стегон;
порушення функції жування, ковтання, вимови звуків;
пришвидшення або уповільнення серцебиття;
порушення функції дихання;
затримка сечі та запори.
Точні причини виникнення синдрому Гійєна-Барре досі залишаються недостатньо з'ясованими.
Щоб потрапити на консультацію до невролога щодо обстеження чи лікування при підозрі на синдром Гійєна-Барре, необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря. При гострих станах – звертайтеся на приймальне відділення (тел. (0512) 47-09-49).