Як убезпечити собі у поїздці автомобілем завдяки страхуванню?
Різні види полісів автострахування покликані компенсувати певні види збитків тим особам, які стали учасниками дорожньо-транспортної пригоди. Підібрати для себе відповідний вид послуги та тариф ви зможете, скориставшись послугами страхування авто.
Які бувають види полісів автострахування?
Все залежить від того, яку мету ви ставите:
Якщо хочете убезпечити собі від будь-яких збитків, пов'язаних з поїздками автошляхами України, варто зупинити свій вибір на автоцивілці. Це один з видів обов'язкового страхування, який дозволяє при скоєнні ДТП з Вашої вини заощадити кошти та полегшити процес відшкодування збитків майну, життю, здоров'ю третіх осіб.
КАСКО – це повний вид захисту. Цей різновид страхового поліса захищає власника авто від збитків внаслідок ширшого переліку можливих ризиків – крім ДТП, до нього входять дії третіх осіб, стихійне лихо тощо, пошкодження авто внаслідок безпосередньої його експлуатації. Перевага КАСКО полягає в тому, що ви будете застраховані на випадок:
- якщо авто не підлягатиме ремонту після аварії;
- якщо машину викрадуть чи вчиняють інші протиправні дії – витрати власника будуть покриті у межах страхової суми згідно з договором.
«Зелена картка» – це страховий поліс призначений для водіїв, які планують поїздку за кордон. Його оформлення обов'язкове при перетині кордону, воно дозволяє отримати страхові виплати на відшкодування збитків, нанесених авто/майну третіх осіб, їхньому життю та здоров'ю, а також моральному вреду.
КАСКО АвтоSAVE – це страховий поліс для авто віком від 8 років, який компенсує збитки від ризиків, пов'язаних з воєнними діями:
- падіння на машину ракет та їх уламків, безпілотників, засобів ППО;
- пошкодження авто уламками, руйнівною дією ударної хвилі;
- збитків, завданих авто пожежею або високою температурою від неї, яка сталася недалеко від війни;
- наїзду на застрахований автомобіль військової техніки або безпосереднього зіткнення з нею.
«Зелену карту» оформляють на авто в тій країні, де вона безпосередньо зареєстрована.
Нюанси використання страхового полісу
Звертаємо увагу, що саме автострахування відбувається відповідно до умов «Першого страхового випадку». Договор анулюється після того, як станеться будь-що з авто після раніше заявленої події, визнаної страховим випадком. У такому разі поліс автострахування потрібно оформити наново.
Якщо страховий випадок настав, обов'язково потрібно:
- Зберегти постраждалу машину у 100%-му вигляді, в якому вона була одразу після ДТП чи іншої події.
- Повідомити представників поліції та компанії, де ви оформляли поліс, про настання випадку, передбаченого Вашим страховим полісом.
- Підтвердити цей факт документами відповідних державних служб та компетентних органів.
- Після виконання цих дій очікуйте на отримання планового відшкодування протягом 15 днів.
Оформлення поліса автострахування не займе у вас багато годин – це можна зробити вдома в зручних умовах онлайн лише за кілька хвилин.