Верховна Рада не затвердила відставку Дмитра Кулеби з посади глави МЗС України

Коментарi:

Депутати мають намір повернутися до цього питання на наступному засіданні

Верховна Рада на засіданні 4 вересня вирішила не розглядати питання про відставку Дмитра Кулеби з посади глави міністерства закордонних справ України.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

Джерело «РБК-України» у парламентській фракції «Слуга народу» повідомило, що голосування щодо Кулеби вирішили перенести на наступне засідання, оскільки стало очевидним, що «немає потенціалу» і в залі присутні недостатньо депутатів.

Також депутати не змогли погодити звільнення міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук. Для того, щоб схвалити її відставку, не вистачило голосів. Звільнення Верещук підтримали 214 народних депутатів, пише «РБК-Україна», за необхідних для ухвалення рішення 226 голосів.

З цієї причини Верховна Рада не погодила на засіданні 4 вересня відставку Віталія Коваля з посади голови Фонду державного майна України.

При цьому відставку міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишина депутати все ж таки схвалили.

Дмитро Кулеба обіймає посаду міністра закордонних справ із березня 2020 року. 4 вересня стало відомо, що він подав прохання про відставку. Напередодні про звільнення Куліби з посади глави МЗС повідомила «Українська правда» з посиланням на джерела, не уточнюючи, з чим могла бути пов'язана відставка.

3 вересня у відставку подали три міністри та два віце-прем'єри уряду України: міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин, міністр юстиції Денис Малюська, міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець, віце-прем'єр з питань євроінтеграції Ольга Стефанишина та віце- прем'єр та міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Також до Верховної Ради надійшла заява про відставку Віталія Коваля з посади голови Фонду державного майна.