CNN: Україна витратила більшу частину здатних бити по Росії ракет ATACMS
Збройні сили України (ЗСУ) застосували більшість далекобійних ракет ATACMS, отриманих від США, заявив CNN американський чиновник.
Читайте також
- США готові дозволити Україні удари далекобійними ракетами по Росії
- Зеленський передав США список цілей у Росії для ударів західними ракетами
Всі матеріали на тему
За його словами, Вашингтон передав Києву кілька сотень подібних ракет. У той же час США мають обмежений запас ракет ATACMS, які можуть бути надані Україні без шкоди для боєготовності американської армії.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
За словами джерел видання, використання далекобійних ракет для ударів територією Росії може виснажити запас таких боєприпасів, які можна було б використати в інших частинах військової кампанії України, наприклад, у Криму.
Інше джерело, знайоме з позицією Києва, стверджує, що в Росії є значні військові цілі, які перебувають у досяжності ATACMS, при цьому ВСУ не має свого озброєння для ударів по них.
Раніше президент США Джо Байден і держсекретар Ентоні Блінкен підтвердили, що американська влада обговорює питання про застосування західних ракет для ударів углиб російської території. За їх словами, можливість застосування ракет ATACMS дозволить Україні адекватно відповісти на постачання Ірану Росії понад 200 балістичних ракет.
За необмежене застосування далекобійних ракет виступають і Великобританія з Францією, які забезпечили Україну своїми ракетами Storm Shadow, здатними летіти на 250 км; але українці чекають на згоду США, щоб зняти технічні питання, пов'язані з наведенням на цілі, пише The Times.
Держдепартамент виступає за повне скасування заборони, тоді як Пентагон та розвідка зберігають обережність, побоюючись ескалації конфлікту та можливого застосування ядерної зброї Росією, пише Financial Times. ATACMS не сильно допоможуть Україні, тому що Росія перевела 90% своїх літаків, які беруть участь у її бомбардуваннях, на аеродроми поза межами досяжності цих ракет, заявив минулого тижня міністр оборони США Ллойд Остін.
У свою чергу прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що американська влада вже ухвалила рішення про зняття обмежень на використання подібних ракет. Він додав, що Росія дасть відповідну відповідь, якщо США дозволить Україні завдавати ударів по російській території далекобійною зброєю.
Якщо обмеження на ATACMS буде знято, в зоні поразки виявляться 16 військових аеродромів, повідомив Інститут вивчення війни (ISW). Він підтвердив, що літаки з них переважно були перекинуті на бази, до яких не можуть дістати американські ракети. "Але це не знижує важливості видачі Україні дозволу використовувати ATACMS проти сотень інших російських військових об'єктів", – пишуть експерти ISW. За їх оцінками, у зоні поразки виявляться 245 таких об'єктів у Ростовській, Воронезькій, Білгородській, Курській, Брянській, Орловській, Липецькій, Тамбовській та Калузькій областях.