Російська армія пішла у контрнаступ у Курській області

Коментарi:

Російська армія вперше перейшла у контрнаступ у Курській області, частину якої утримують Збройні сили України

Локальні контратаки були здійснені у Коренівському районі, внаслідок чого вдалося звільнити населені пункти Гордіївка та Раптове на західному фланзі плацдарму ЗСУ, стверджують російські ЗМІ. Телеграм-канал «Два майори» стверджує, що російські війська просунулися біля населених пунктів Бяхово, Снагость та Апанасівка, а також вступили у бої за Вікторівку.

Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини

За ніч на 11 вересня російські війська просунулися в Курській області біля 150 кв. км, пише пов'язаний із силовиками телеграм-канал Mash. За його даними, у контратаці беруть участь морські піхотинці зі 155-ї та 810-ї бригад, а також 56-й полк ВДВ.

Проте телеграм-канал WarGonzo зазначає, що підтверджень переходу під контроль Росії населених пунктів у Курській області немає.

Інформацію про контратак російської армії підтвердив український OSINT-проект DeepState. "Ситуація на лівому фланзі нашого [українського] угруповання на Курщині погіршилася", – констатували аналітики. За їхніми даними, росіяни «переправили бронетехніку через річку Сейм у Глушківському районі, а потім через дрібніші річки».

Колона 51-го полку ВДВ, що складалася як мінімум з восьми танків і бронемашин, дісталася Снігості дорогою від Коренево, повідомив військовий аналітик Роб Лі. Він зазначив, що російські військові змогли зробити це, незважаючи на удари ЗСУ по мостах через річку.

Це перша масштабна контратака російської армії у Курській області, пише військовий аналітик Ян Матвєєв. Основна мета російської армії – деблокувати Глушківський район, вважає він.

За його словами, місце для атаки було обрано, зокрема, через те, що воно віддалено від основного шосе постачання ЗСУ, яке йде через Суджу. «Якщо атакують звідти, значить, загнали у пастку між Сеймом та кордоном додаткові війська. Не найнадійніше рішення, якщо в результаті наступ провалиться», – зазначив Матвєєв. Він припустив, що російська атака на цій ділянці фронту могла б відсікти від логістики взагалі весь Курський фронт України, «але там, очевидно, оборона ЗСУ надійніша і війська більші».

ЗСУ вторглися до Курської області 6 серпня, зайнявши понад 1300 кв. км та близько 100 населених пунктів. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що ЗСУ безстроково утримуватимуть зайняті території, щоб змусити президента РФ Володимира Путіна швидше сісти за стіл переговорів.

Путін, своєю чергою, називав першочерговою метою російської армії «звільнення» Донбасу, а не видавлювання ЗСУ з Курської області. Водночас він зазначав, що російська армія через місяць після вторгнення «стабілізувала ситуацію» та почала «поступово вичавлювати» українські війська з території Росії.