ЗСУ розпочали новий наступ у Курській області, – ISW
Для оборони рф задіяла бригаду, розбиту під Вугледаром.
Українські сили розпочали нові атаки у відповідь на контрнаступ росіян на захід від Снагості Курської області та по всьому українському виступу в регіоні.
Про це пише "Інститут вивчення війни" (ISW).
Українська бригада, яка, ймовірно, діє в Курській області, повідомила 11 вересня, що ЗСУ почали атакувати фланг російських військ на захід від Снагості після початкової російської контратаки в населеному пункті. Американські аналітики посилаються на дані про те, що українські сили діють поблизу Кульбаки (на південний захід від Снагості, приблизно за п'ять кілометрів від міжнародного кордону). За словами OSINT-дослідників, це може вказувати на те, що ЗСУ нещодавно просунулися поблизу поселення.
У російських джерелах також стверджувалося, що ЗСУ проводять невеликі механізовані атаки в районі Глушково біля Ведмежого вздовж міжнародного кордону та ще в одному неуказаному районі вздовж кордону. Міноборони РФ та російські провоєнні блогери стверджували, що ЗС РФ відобразила низку українських атак.
Наявні візуальні докази підтверджують, що російські сили, які контратакують у Курській області, діють підрозділами розміром з роту і можуть використовувати більш досвідчені підрозділи у бойових діях для контратак. Геолокаційні кадри за 10 вересня показують, що підрозділи російського 51-го повітрянодесантного полку проводять механізовану атаку особовим складом чисельністю близько роти на північ від Снагості.
Повідомлення про БТГ
У російських джерелах вказується, що російська морська піхота та батальйонні тактичні групи ВДВ проводять наступальні операції у Курській області. Але в ISW знайшли геолоковані підтвердження лише тому, що проводилася механізована атака чисельністю біля роти.
За словами аналітиків, російські сили не використовували БТГ у великих масштабах на полі бою з середини 2022 року після того, як БТГ не змогли досягти наступальних цілей на ранніх етапах війни, а також через збитки, завдані їм під час наступальних операцій на Київ, Сєвєродонецьк, Маріуполь та Лисичанськ, що було пов'язано зі значними втратами.
Уточнюється, що останні два роки російське командування відійшло від практики використання БТГ як організований підрозділ, але їхня повторна поява в Курській області — якщо підтвердиться — стане примітною зміною. Поки що ISW не виявили жодних підтверджень того, що російські сили в Курській області використовують БТГ.
155-а бригада
Російські воїнкори стверджували, що підрозділи російського 56-го полку ВДВ та 155-ї бригади морської піхоти (Тихоокеанський флот) беруть участь у контратаках у Курській області.
Російська 155-а бригада морської піхоти відома наступом, що провалився, на Вугледар наприкінці 2022 – початку 2023 року. Надалі вона воювала в районі Мар'їнки Донецької області, а також була розгорнута для участі в російському наступі на північ від Харкова в травні 2024 року, при цьому переважно без істотного відпочинку. Командуванню доводилося кілька разів відновлювати 155 бригаду морської піхоти.
У свою чергу підрозділи 56-го полку ВДВ брали участь у відображенні українського контрнаступу в районі Вербового влітку 2023 року. Зазначається також, що російські військові можуть покладатися на досвідчених бійців у проведенні штурмових операцій у Курській області. Хоча незрозуміло, наскільки ефективними будуть ці операції. Також важко сказати, чи достатньо у росіян сил, щоб повністю зупинити українську операцію в Курській області, чи захиститися від українських контратак, оскільки російське командування, швидше за все, перекинуло на Курську область лише частини підрозділів, а не цілі формування.