«Буде, як Бахмут». Україна може втратити Покровськ протягом 2-3 місяців
Українська армія поступово здає позиції під Покровськом, який є великим центром постачання її донбаського угруповання.
Російські війська зберігають переважну чисельну та вогневу перевагу, без зупинки замінюючи загиблих і поранених все новими та новими контрактниками.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
Останнім часом точаться «дуже напружені» бої, розповів Financial Times Юрій, командир підрозділу 68-ї окремої єгерської бригади, який захищав, але змушений був здати Новогродівку, місто в Покровському районі Донецької області. «У нас великі втрати, більше, ніж раніше», – сказав він, додавши, що його підрозділ був повністю розбитий, переселених перерозподілили по інших частинах. У російських військ, за словами Юрія та інших командирів на передовій, втрати ще вищі, щодня гинуть сотні солдатів, але на їхнє місце приходять нові.
«Це неймовірно, – каже Юрій. – Скільки вони так можуть продовжувати?
Зважаючи на все, поки що можуть: федеральна і регіональна влада в Росії все підвищує і підвищує виплати за укладення контракту з Міністерством оборони. З одного боку, це говорить про нестачу людей, які готові йти вмирати та вбивати. З іншого, затикати дірки на передовій навіть за таких масштабів втрат поки що вдається: судячи з даних про витрати федерального бюджету, число контрактників за перші півроку 2024 р. становило 166,2 тисяч осіб проти 26,7 тисяч за аналогічний період 2023 р.
За словами командирів п'яти українських підрозділів, перевага російської армії в живій силі може досягати 8 до 1, а в артилерійській потужності – 10 і більше до 1. Тому командир підрозділу розвідувальних дронів ЗСУ вважає, що протягом 2-3 місяців на Покровськ чекає «повна руйнація та можлива окупація». «Якщо міркувати здраво, Покровськ буде, як Бахмут», – сказав він FT, згадуючи місто, яке у 2023 р. захопило, фактично порівнявши із землею, ПВК «Вагнер».
У вагнерівців російська армія навчилася більш ефективної тактики, яку зараз застосовує під Покровськом, кажуть українські солдати, які тримають оборону. Зокрема, з середини літа вона атакує більш маленькими та мобільними групами відразу за декількома напрямками, що ускладнює їх ліквідацію, та уникає великих атак із застосуванням танків та бронемашин. "Путін знищив "Вагнер", але взяв у нього найефективніше", – сказав Михайло Темпер, командир батареї 21-ї батальйону Окремої президентської бригади.
Окупанти підійшли приблизно на 8 км до Покровська. Незважаючи на надіслані останнім часом підкріплення, захисникам міста, на їхню думку, доводиться відступати у тому числі тому, що частину військ у них забрали для участі у курскій операції, яка розпочалася 6 серпня. «Курськ був гарною ідеєю, він показав, що Росія слабша, ніж багато хто думав. Але ми платимо ціну за нього [своєю землею]», – каже піхотний командир.
Якщо Покровськ впаде, російська армія в регіоні опиниться у більш виграшному стратегічному становищі: під удар потраплять Костянтинівка та Дружківка, а також більші міста Слов'янськ та Краматорськ.