Зеленський включив до «плану перемоги» продовження операції в Курській області
«План перемоги» президента України Володимира Зеленського, який він має намір представити американському лідеру Джо Байдену, передбачає продовження операції українських військових у Курській області та отримання «конкретних» сучасних озброєнь від Заходу, пише The Times.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
Також, за даними видання, до плану входять гарантії безпеки для України з боку західних країн, «аналогічні пакту про взаємну оборону при вступі до НАТО» та міжнародна фінансова допомога для зруйнованої війною української економіки.
Перед прибуттям до США, де Зеленський виступить на Генеральній Асамблеї ВНН і зустрінеться з Байденом, український президент наголосив, що його «плану перемогу» потрібна швидка підтримка Вашингтона та інших західних союзників, щоб Україна з позиції сили могла розпочати переговори з Росією до кінця цього року. .
"Давайте зробимо все це сьогодні, поки всі чиновники, які хочуть перемоги України, перебувають на офіційних посадах", – сказав Зеленський. Як зазначає The Times, український президент хоче «захистити від [кандидата у президенти Дональда] Трампа» американську підтримку України після пропозиції останнього закінчити війну за рахунок територіальних поступок Росії.
До цього Зеленський говорив, що «план перемоги» Києва складається із п'яти пунктів. "Чотири – це те, що нам необхідно, і один – це після війни", – пояснив він в інтерв'ю NBC News. Він додав, що реалізувати цей план можна лише за допомогою західних союзників Києва.
Крім Байдена, Зеленський збирається представити свій план кандидатам на пост президента США — віце-президенту, демократці Камалі Харріс та республіканцю Трампу.
Президентські вибори в США матимуть велике значення не лише для України, а й для президента РФ Володимира Путіна, зазначив у розмові із The Times один західний дипломат. «Якщо росіяни дійдуть висновку, що у Вашингтоні є уряд, який має намір продовжувати підтримувати Україну, це безперечно змінить їхнє ставлення до можливих переговорів. Але якщо у них виникне відчуття, що це Дональд Трамп, який, можливо, пропонує їм простий вихід, це кінець всьому», — сказав співрозмовник видання.
За словами іншого дипломата, у короткостроковій та середньостроковій перспективі Україна не зможе вигнати російську армію зі своєї території, але заморожування конфлікту за поточною лінією фронту «стало б катастрофічним результатом». "Це безперечно не може бути основою для переговорів", – підкреслив співрозмовник The Times. Водночас він зазначив, що будь-які переговори будуть «дуже, дуже, дуже складними та болючими для України».