У Миколаєві маршрут тролейбусу №10 із Корабельного району підлаштували під «київський» поїзд
З 4 жовтня у Миколаєві відкрився новий тролейбусний маршрут під номером 10, що зв'язав Корабельний район з іншими частинами міста.
Поки 6 тролейбусів
Маршрут проходить від вулиці Новозаводської (залізничний вокзал «Миколаїв-Пасажирський») через проспект Миру, вулицю Космонавтів, проспект Богоявленський та проспект Корабелів до кінцевої зупинки по вулиці Айвазовського. Назад тролейбуси прямують зворотнім шляхом.
На перших етапах громадський транспорт працюватиме у тестовому режимі, що може спричинити незначні відхилення від розкладу. У разі потреби графік руху коригуватиметься. Тролейбуси працюють на електриці, мають автономний запас ходу 20 кілометрів. На маршрут виїхали шість тролейбусів, але згодом їхня кількість збільшиться.
«Завдяки допомозі уряду Данії ми отримали додаткові 5 мільйонів євро, які вони передали Європейському банку реконструкції розвитку у вигляді безповоротної грантової допомоги. І ми на сьогоднішній день закупили 31 тролейбус. Ми ведемо перемовини, щоб докупити ще додатково дев’ять тролейбусів з автономним ходом. Таким чином, їх буде 40», – розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.
Вартість проїзду
Правила перевезень новим маршрутом залишаться такими, як і на інших тролейбусних лініях міста. Вартість проїзду складає 8 гривень при купівлі квитка у водія та 7 гривень за оплатою через QR-код. Для пільгових категорій, включаючи школярів та пенсіонерів, збережено безкоштовний проїзд за наявності посвідчення. В тролейбусі встановлено датчик пасажиропотоку.
7 хвилин на зарядку
Після повернення на кінцеву зупинку на залізничному вокзалі тролейбус здійснює технічну перерву близько семи хвилин. Потім продовжує рух маршрутом №2 «Миколаїв-пасажирський – мікрорайон Намив (без берега)» по проспекту Миру. Тобто, не виходячи з тролейбуса, але почекавши сім хвилин, можна доїхати з Корабельного району до Намиву.
Тролейбуси з Корабельного району заряджаються під час руху від контактної мережі. Саме для цього на кінцевій зупинці вони змінюють напрям та починають курсувати маршрутом №2. Важливо, що не витрачається час на електричну зарядку, стоячи на місці.
Але якщо пасажир не хоче чекати сім хвилин, він може пересісти на інші тролейбуси, що курсують за маршрутом №2 (до Намиву), або №9 (до мікрорайону «Північний»). У них також кінцева зупинка на залізничному вокзалі. При цьому здійснивши онлайноплату пасажиру не доведеться платити двічі.
Без подвійної плати
«Щоб не платити за пересадку, треба придбати квиток онлайн за допомогою QR-коду. Саме такий електронний квиток вартістю сім гривень дає можливість проводити необмежену кількість пересадок між різними одиницями електротранспорту. Існує тільки часове обмеження. Пасажир без додаткової оплати може їздити в електротранспорті протягом однієї години, робити потрібні йому пересадки на маршрути», – розповіли деталі в «Миколаївелектротрансі».
«Десятку» підлаштували під потяг Миколаїв-Київ
Графік руху тролейбусів, які курсують для сполучення з Корабельним районом буде, зручним і для пасажирів київського потягу. Якщо ви прибуваєте потягом сполучення Київ-Миколаїв о 6:20, то можна поїхати до Корабельного району на тролейбусі №10, який відправляється з кінцевої зупинки на залізничному вокзалі о 6:39.
Пасажири, які вирушають вечірнім потягом сполученням Миколаїв-Київ о 21:46, можуть доїхати до залізничного вокзалу тролейбусом , що відправляється о 20:49 з кінцевої Корабельного району – вулиці Айвазовського. Цього запасу часу вистачить, щоб заздалегідь дістатися до залізничного вокзалу. Такий розклад діє лише у будні дні. У вихідні дні є відмінності в графіку.