Прокурори Хмельницького поголовно виявились інвалідами
Генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування у зв'язку із розповсюдженням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.
Про це повідомив 16 жовтня Офіс Генерального прокурора.
Читайте МН в Telegram: тільки важливі новини
Згідно з повідомленням, розслідування охоплюватиме перевірку не лише інформації про Хмельницьку обласну прокуратуру, а й інших органів прокуратури по всій Україні.
Раніше видання "Цензор.нет" опублікувало матеріал, у якому стверджувалося, що майже всі прокурори Хмельницької області, включно з обласним прокурором Олексієм Олійником, оформили інвалідність 2-ї групи через головного лікаря місцевої медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.
"І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи (сина Тетяни Крупи)", – пише Цензор.
Інвалідність оформлена у прокурора Хмельницької області Олексія Олійника, його дружини Ірини Олійник, яка працювала прокурором, а потім перевелася до обласного ТЦК.
Також інвалідність знайшли начальників відділів прокуратури: Олександра Мартинюка, Сергія Ромася, Олега Галуса, Олексія Лугового, Володимира Лазаренка, Олександра Щербатюка, Петра Нікітюка, Олега Шпака, Руслана Сидельникова, Михайла Войтюка, Олега Козлюка, Володимира Коханського, Володимира Коханського, Львівського.
Окрім цього, інвалідність оформили начальники окружних прокуратур: Олександр Базан, Роман Олійник, Сергій Стецюк, Іван Комар, Віталій Прокопчук та Сергій Наконечний.
"З усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив лише один прокурор – Олександр Гончар, керівник Кам'янець-Подільської окружної прокуратури, та його дружина також не оформила пенсію. Подружжя обласного прокурора Олійника отримало 2,5 мільйона гривень із грошей пенсіонерів", – додав Бутусов.
Він додав, що згідно із законодавством про працю, інваліди мають перевагу при працевлаштуванні та при переміщенні з посади на посаду, їх значно складніше звільнити. Наявність дружини-інваліда – додаткова підстава, щоб не допустити переведення прокурора зі "своєї" області.
Свідчення МСЕК від Тетяни Крупи захищали прокурорів та допомагали робити кар'єру зручним способом. Близькі родичі прокурорів, які не служили у прокуратурі, також оформлені інвалідами.
"Якщо порахувати за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали лише встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйона гривень – деякі оформляли пенсії з 2016 року, деякі останнім часом", – пише Цензор.